Iwona Ozga

Iwona Ozga

 


 

Kierownik ds. efektywności biznesu i transportu w Wytwórniach Betonu Holcim. Od 13 lat pracuje w Holcim.

Iwona w naszej firmie zaczynała jako specjalista ds. administracji. Dzisiaj zarządza ponad 20-osobowym zespołem, rozproszonym w całym kraju. Zajmuje się obsługą we wszystkich węzłach betoniarskich Holcim (dawniej Lafarge) w Polsce. Jak sama mówi, dużo zależy od szczęścia i determinacji danej osoby. Jej samej nie brakowało chęci do rozwoju. Traktowała i nadal traktuje Holcim, tak jakby to była jej własna firma.

”Spotkało mnie dużo szczęścia, ponieważ trafiłam na dobry czas i najlepszych ludzi. Miałam i mam dobrego przełożonego. To on umożliwił mi awans i rozwój. Dzisiaj tę samą zasadę stosuję w moim zespole. Jeśli ktoś chce zacząć robić coś innego, wspieram i pomagam w osiągnięciu celu”.

Dla Iwony różnorodność, równość i otwartość, to przede wszystkim możliwość rozwoju, spełnienia własnych planów, utrzymanie balansu praca - dom. Nie patrzy na organizację przez pryzmat płci, nie dzieli pracowników na kobiety i mężczyzn. Dla niej to po prostu środowisko pracy. W nim wszyscy mają takie same prawa, ale różne potrzeby.

“Uważam, że kobieta wnosi inne spojrzenie, punkt widzenia, potrafi przełamać i ożywić środowisko”.

Według Iwony firmę tworzą ludzie, a odpowiedni szef może zdziałać naprawdę wiele. Gdy atmosfera i środowisko są przyjazne, praca staje się fajna i idzie się do niej z uśmiechem. Zdarza się, że blokują nas procedury czy procesy. Wtedy kluczem jest szukanie rozwiązań, nie problemów. W naszej firmie to jednak nie ma wpływu na rozwój kobiety czy mężczyzny.

“Holcim dużo mi dało, możliwość rozwoju, poznania ludzi, całego biznesu betonowego. Przeszłam całą ścieżkę kariery i poznałam tę działalność od początku do końca. Znam i rozumiem problemy na różnych stanowiskach i szczeblach, potrafię znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla całej grupy pracowniczej”.

Iwona zapytana, czy Holcim to dobry pracodawca, odpowiada, że firma zapewnia jej przede wszystkim stabilność i bezpieczeństwo. To dla niej podstawa. Dodatkowo otrzymuje szereg benefitów i możliwości np. elastyczny czas pracy czy bezproblemowy powrót po urlopie macierzyńskim.

“W naszej firmie urlop macierzyński to nie problem, powrót do pracy również. Jeśli ktoś ma ochotę założyć rodzinę, to Holcim nie przeszkadza, daje możliwości i wspiera. Często osoby, które są przyjęte na zastępstwo, zostają z nami na dłużej. Pracownik, który się wdroży to dla nas cenny skarb i nie chcemy go stracić”.