Cement

 

Oferta Holcim w zakresie cementów obejmuje zarówno produkty workowane, przeznaczone dla odbiorców detalicznych oraz sieci wielkopowierzchniowych, jak i cementy luzem.

Podczas pracy nad recepturą cementów workowanych, skupiamy się na wysokiej jakości produktu, zmniejszeniu śladu węglowego, jak i właściwościach wyrobu pod kątem użytkowania przez wykonawców czy klienta ostatecznego. Łatwość zastosowania naszych produktów jest dla nas równie istotna, co ostateczna wytrzymałość i inne parametry gotowego betonu.

Cementy luzem to doskonałe rozwiązanie dla dużych projektów budowlanych, gdzie istotne są jednakowe właściwości całej dostarczonej partii. Wychodzimy naprzeciw potrzebom inwestora oraz wykonawcy, proponując rozwiązania, dzięki którym można oszczędzić czas oraz ograniczyć koszty, zyskując jednocześnie produkt o bardzo dobrych parametrach.

Cementy luzem są przeznaczone do betonów towarowych, a także do produkcji prefabrykatów oraz mieszanek suchych. Oferujemy też cementy do betonów infrastrukturalnych oraz do zastosowań specjalnych, gdzie ważne są takie parametry jak podwyższona trwałość i wytrzymałość betonów czy ich odporność na środowiska agresywne chemiczne i fizyczne.

Holcim proponuje również innowacyjne rozwiązania w postaci cementów ECOPlanet, kwalifikowanych do produktów niskoemisyjnych, idealnych do wykorzystania w zrównoważonym budownictwie. Produkty te zostały poddane weryfikacji przez Instytut Techniki Budowlanej (ITB), co potwierdza wydanie dokumentu EPD III typu, świadczącego o ich zgodności z ekologicznymi standardami.

W kontekście niskoemisyjności oraz dekarbonizacji, warto wspomnieć, że obecnie dostępny cement CEM I, zostanie wycofany z oferty najpóźniej w 2025 r.

KONTAKT

Image
phone.png

Kontakt - cement luzem

Image
phone.png

Cement workowany

Image
repair.png

Doradztwo techniczne

NAJNOWSZE Artykuły