Geocycle

 

„Sometimes the best thing to leave our children is nothing” 

 

O nas

Geocycle to nasza odpowiedź na zmieniający się świat. Wzrost gospodarczy i wzrost liczby ludności na świecie, wraz z rozwijającą się urbanizacją i rosnącą siłą nabywczą konsumentów, powoduje powstawanie coraz większej ilości odpadów. Konsumpcjonizm, którym charakteryzuje się dzisiejsze społeczeństwo, stawia przed nami coraz większe wyzwania. Geocycle wspiera cele zrównoważonego rozwoju grupy Holcim i podejmuje wyzwania w zakresie gospodarowania odpadami. Zagospodarowujemy, unieszkodliwiamy i odzyskujemy odpady zarówno na rynkach lokalnych jak i globalnych. Jesteśmy pewni, że nasze nowoczesne technologie pozwalają na realizację naszej głównej idei – przyszłości bez odpadów.

malogoszcz-hires6.jpg

Do każdego rodzaju odpadów podchodzimy indywidualnie i optymalizujemy nasze działania. Wierzymy, że społeczeństwa powinny żyć w zdrowym i bezpiecznym środowisku. W swojej pracy kierujemy się profesjonalizmem. Gwarantujemy, że priorytetem naszych obecnych i przyszłych działań jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Zarządzamy ryzykiem w taki sposób, by zredukować do zera oddziaływanie na zdrowie lokalnych społeczności oraz zminimalizować wpływ na środowisko naturalne.

Wyzwania i wpływ


Naszym głównym wyzwaniem jest tworzenie przyjaznego otoczenia – środowiska, w którym nie natykamy się na wszechobecne śmieci, gdzie oddychamy czystym powietrzem, a zasoby naturalne nie są bezmyślnie eksploatowane. Swoją działalnością pokazujemy, że każdy człowiek może mieć wpływ na przyszłość następnych pokoleń. 

 

Rozwiązania i korzyści


Działalność Geocycle wyróżnia przede wszystkim kompleksowość. Przetwarzanie odpadów przez ich współspalanie to dla nas znacznie więcej niż tylko zapewnienie paliwa cementowniom, z którymi współpracujemy. Naszym klientom oferujemy wszechstronne rozwiązania w zakresie gospodarki odpadami, począwszy od porad prawnych i środowiskowych poprzez organizację transportu, badana laboratoryjne aż do wspierania lokalnych wspólnot. Człowiek i środowisko to nasze priorytety. Każdego dnia naszej działalności robimy wszystko, aby ludzie mogli żyć w harmonii z naturą.

 

Geocycle w liczbach

80

zakładów przemysłowych przetwarzających odpady na świecie

14 mln

ton przetworzonych odpadów na świecie

40 000

klientów na całym świecie

Zaufali nam
 

  • Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych, (ang. United Nations Environment Programme, UNEP)
  • Die Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH 
  • The Foundation for Scientific and Industrial Research – SINTEF
  • French Environment and Energy Management Agency – ADEME