Blog

Jesteśmy Top Employer 2024!

Wierzymy, że to ludzie tworzą naszą organizację. Jesteśmy dumni z tego, że nasi pracownicy mogą odnosić sukcesy, mając dostęp do najlepszych praktyk HR.

Dekarbonizacja miast zależy w dużym stopniu od współpracy samorządów z sektorem budowlanym. Poznaj rolę Holcim w tym procesie!

Do produkcji materiałów budowlanych zużywamy zasoby naturalne naszej planety i wykorzystujemy energię. 

Produkty EPS Izolbet zostały wpisane na listę ZUM, która pomaga wnioskodawcom programu Czyste Powietrze w wyborze materiałów spełniających odpowiednie kryteria techniczne.

Sposób na betonozę

Betonoza w ostatnich latach stała się negatywnym symbolem rewitalizacji polskich miast i miasteczek. Źródeł zjawiska należy jednak dopatrywać się, nie tyle w materiale a sposobie jego wykorzystania.

Obecnie sektor budowlany odpowiada aż za 38 proc. emisji dwutlenku węgla w Unii Europejskiej.

Beton jest drugim po wodzie, najczęściej używanym materiałem w budownictwie. 

Setka miast, w których zamieszkuje 12 proc. mieszkańców Europy, uczestniczy w misji Unii Europejskiej na rzecz inicjatywy Neutralne Klimatycznie i Inteligentne Miasta do 2030 r.

Holcim i Globtank gotowe do stworzenia pierwszego na świecie zbiornika betonowego na wodę pitną w technologii wydruku 3D. Poznaj szczegóły!

Zielona moc Holcim. Chcemy utrzymać naszą pozycję pracodawcy pierwszego wyboru, ponieważ to nasi ludzie są motorem pozytywnych zmian.

Wywiad z Mateuszem Piotrowskim, Dyrektorem Komunikacji i Relacji Zewnętrznych w Holcim.

„Eco Mural” - to konkurs na autorski projekt muralu, którego celem jest przedstawienie w kreatywny i prosty sposób działań Holcim i Geocycle w Polsce na rzecz dekarbonizacji budownictwa.

Jesteśmy Top Employer 2022!

Kolejny rok z rzędu jesteśmy dobrym miejscem pracy, co potwierdza fakt, że nasze wartości są naszą siłą i znajdują uznanie u naszych obecnych i potencjalnych pracowników.

Misją Fundacji jest m.in. edukacja najmłodszego pokolenia, co ma zaowocować zwiększoną troską o środowisko i otoczenie, w którym żyje.

Czy naprawdę tylko cement CEM III jest jedynym odpowiednim cementem do wykonywania szczelnych obiektów budowlanych oraz fundamentów skrzyniowych w technologii białej wanny?

W tym materiale udowodnimy, że cementy z dodatkami popiołu lotnego krzemionkowego, podobnie jak cementy żużlowe, bardzo dobrze sprawdzają się w zastosowaniu do posadzek przemysłowych.

Dbamy o pracowników

Dwunasta edycja programu Top Employers, po raz kolejny, wskazała najlepszych pracodawców w Polsce. Jak się domyślacie jednym z nich w tym roku zostało Holcim.

AIRIUM™ zostało wprowadzone na rynek zaledwie miesiąc temu, a już możemy pochwalić się pierwszą udaną realizacją!

Dzięki wartej ponad 100 mln euro modernizacji Cementowni Małogoszcz w Polsce będziemy produkować jeden z najbardziej ekologicznych cementów w Grupie Holcim.

Holcim podpisał deklarację Net Zero Pledge, tym samym zobowiązał się, że będzie dążył do dalszej redukcji emisji dwutlenku węgla – plan uwzględnia ograniczenie o 20 na każdą tonę produkowanego cementu do 2030 roku.

Holcim jako pierwsza firma budowlana w Polsce wprowadziła na rynek beton zeroemisyjny i niskoemisyjny. W warszawskiej dzielnicy Włochy powstała inwestycja z wykorzystaniem betonu zero CO2.