Kujawy


Cementownia „Kujawy” to ogromny kompleks poza samą cementownią obejmujący zakład górniczy z największym w Europie kamieniołomem kamienia wapiennego oraz zakład produkcji paliw alternatywnych. Położona w Bielawach między Bydgoszczą a Inowrocławiem cementownia ma już ponad 50 lat, ale jest stale modernizowana. W ramach najnowszego projektu Go4ECOPlanet w cementowni „Kujawy” w 2027 roku zostanie uruchomiona instalacja wychwytująca 100% CO2. Tu mogą Państwo zapoznać się z najważniejszymi informacjami związanymi z cementownią „Kujawy”.

16 rezultat(y)

„Eco Mural” - to konkurs na autorski projekt muralu, którego celem jest przedstawienie w kreatywny i prosty sposób działań Holcim i Geocycle w Polsce na rzecz dekarbonizacji budownictwa.

Czy naprawdę tylko cement CEM III jest jedynym odpowiednim cementem do wykonywania szczelnych obiektów budowlanych oraz fundamentów skrzyniowych w technologii białej wanny?

Można powiedzieć, że jesteśmy oczko wyżej od zwykłych spalarni, bo odzyskujemy ciepło, a popioły i żużel w piecu cementowym stają się częścią mieszanki surowcowej wypalanego klinkieru

Pracownicy na całym świecie przez trudną sytuację ekonomiczną wywołaną COVID-19 odczuwają obawy przed utratą miejsca pracy.

W 1858 roku odkryto w Wapiennie, a następnie w Bielawach, w miejscowościach leżących przy drodze krajowej Pakość-Barcin, fragment złoża wapienia (kamienia wapiennego).

Ruszyła 2. edycja “Wspólnie dla Regionu” – programu grantowego Fundacji WSPÓLNIE Holcim, który ma wesprzeć lokalne inicjatywy na rzecz ekologii...

Przemysł 4.0 to pojęcie, które dziś w branży technologicznej odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Mało kto kojarzy je z produkcją cementu.

Dzięki wykorzystaniu paliw alternatywnych Holcim znacząco zmniejszył udział energii z paliw kopalnych, a tym samym obniżył emisję CO2.

Przedstawiciele Holcim spotkali się z reprezentami lokalnej społeczności w Bielawach oraz w Małogoszczu, gdzie działają nasze cementownie.

Trzykrotne obniżenie wskaźnika wypadkowości, szereg inwestycji wpływających na redukcję emisji CO2...

Władze województwa nagrodziły nas za modernizację i rozbudowę Cementowni Kujawy w Piechcinie.

Nasze laboratoria cementowe po raz kolejny zostały docenione w międzynarodowym teście Grupy Holcim.

Paliwa alternatywne i wykorzystywanie surowców wtórnych to nieodłączny element realizacji działań na rzecz ochrony środowiska.