Małogoszcz


Cementownia „Małogoszcz”, która znajduje się w odległości około 30 km od centrum Kielc, to drugi ważny zakład Holcim zlokalizowany w Polsce. Powstał kilka lat później niż „Kujawy”, ale również ma za sobą długą, niemal 50-letnią historię. Stale modernizowana, wyposażona w wysokowydajne systemy odpylania, filtry kominowe i piecowe cementownia praktycznie nie emituje pyłów. „Małogoszcz” może poszczycić się bardzo wysoką i stabilną jakością produktów. Tutaj znajdą Państwo najważniejsze informacje o cementowni „Małogoszcz”.

8 rezultat(y)

Można powiedzieć, że jesteśmy oczko wyżej od zwykłych spalarni, bo odzyskujemy ciepło, a popioły i żużel w piecu cementowym stają się częścią mieszanki surowcowej wypalanego klinkieru

Ruszyła 2. edycja “Wspólnie dla Regionu” – programu grantowego Fundacji WSPÓLNIE Holcim, który ma wesprzeć lokalne inicjatywy na rzecz ekologii...

Cementownia Holcim Małogoszcz w tym roku obchodzi jubileusz 45-lecia istnienia.

Dzięki wykorzystaniu paliw alternatywnych Holcim znacząco zmniejszył udział energii z paliw kopalnych, a tym samym obniżył emisję CO2.

Przedstawiciele Holcim spotkali się z reprezentami lokalnej społeczności w Bielawach oraz w Małogoszczu, gdzie działają nasze cementownie.

Nasze laboratoria cementowe po raz kolejny zostały docenione w międzynarodowym teście Grupy Holcim.

Paliwa alternatywne i wykorzystywanie surowców wtórnych to nieodłączny element realizacji działań na rzecz ochrony środowiska.