Baza wiedzy Klienta

Cement i beton bez tajemnic. Profesjonalne porady na temat cementu i betonu. Dowiedz się, jakiego betonu używać do fundamentów, jaki cement wybrać, jak stawiać solidne budowy. To i wiele więcej praktycznych wskazówek prosto od doradców Holcim (dawniej Lafarge), znajdziesz w naszej bazie z artykułami oraz w najczęściej zadawanych pytaniach (FAQ).

Artykuły poradnikowe

Jak prawidłowo wykonać fundamenty budynku, o czym warto wiedzieć, a czego bezwzględnie przestrzegać radzi ekspert Holcim Bartosz Obidziński – Kierownik Produktu.

Jak uzyskać estetyczne wykończenie powierzchni betonu? Jak budować prefabrykowane ściany i sufity? Zapraszamy do lektury artykułu, który przygotowali: Jędrzej Zdziechowski (Holcim Polska S.A. ) oraz Krystian Szczęsny (Zbych Pol & Mobet).

Beton samozagęszczalny to nowoczesne rozwiązanie, które radykalnie zmienia sposób wykonywania elementów betonowych. Technologia została opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie ekip budowlanych, które oczekiwały mieszanki betonowej, która „sama wyleje się w szalunek” i jednocześnie nie ulegnie tzw. segregacji.

Pytania i odpowiedzi