Zrównoważony rozwój


Holcim działa w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju. Specjaliści marki stale poszukują nowych rozwiązań, które z jednej strony zapewnią wysoką jakość produktu i jego trwałość, a z drugiej będą miały jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne oraz uwzględnią potrzeby pracowników i lokalnych społeczności. Nie jest to łatwe, ale ważne. Zrównoważony rozwój stanowi podstawę strategii nowoczesnej firmy, a taką właśnie jesteśmy!

27 rezultat(y)

Dekarbonizacja miast zależy w dużym stopniu od współpracy samorządów z sektorem budowlanym. Poznaj rolę Holcim w tym procesie!

Produkty EPS Izolbet zostały wpisane na listę ZUM, która pomaga wnioskodawcom programu Czyste Powietrze w wyborze materiałów spełniających odpowiednie kryteria techniczne.

Sposób na betonozę

Betonoza w ostatnich latach stała się negatywnym symbolem rewitalizacji polskich miast i miasteczek. Źródeł zjawiska należy jednak dopatrywać się, nie tyle w materiale a sposobie jego wykorzystania.

Obecnie sektor budowlany odpowiada aż za 38 proc. emisji dwutlenku węgla w Unii Europejskiej.

Beton jest drugim po wodzie, najczęściej używanym materiałem w budownictwie. 

Setka miast, w których zamieszkuje 12 proc. mieszkańców Europy, uczestniczy w misji Unii Europejskiej na rzecz inicjatywy Neutralne Klimatycznie i Inteligentne Miasta do 2030 r.

„Eco Mural” - to konkurs na autorski projekt muralu, którego celem jest przedstawienie w kreatywny i prosty sposób działań Holcim i Geocycle w Polsce na rzecz dekarbonizacji budownictwa.

Misją Fundacji jest m.in. edukacja najmłodszego pokolenia, co ma zaowocować zwiększoną troską o środowisko i otoczenie, w którym żyje.

Dzięki wartej ponad 100 mln euro modernizacji Cementowni Małogoszcz w Polsce będziemy produkować jeden z najbardziej ekologicznych cementów w Grupie Holcim.

Holcim podpisał deklarację Net Zero Pledge, tym samym zobowiązał się, że będzie dążył do dalszej redukcji emisji dwutlenku węgla – plan uwzględnia ograniczenie o 20 na każdą tonę produkowanego cementu do 2030 roku.

Holcim jako pierwsza firma budowlana w Polsce wprowadziła na rynek beton zeroemisyjny i niskoemisyjny. W warszawskiej dzielnicy Włochy powstała inwestycja z wykorzystaniem betonu zero CO2.

Można powiedzieć, że jesteśmy oczko wyżej od zwykłych spalarni, bo odzyskujemy ciepło, a popioły i żużel w piecu cementowym stają się częścią mieszanki surowcowej wypalanego klinkieru

Innowacyjna technologia Holcim wykorzystująca beton do druku 3D zwiększy o jedną trzecią wydajność farm wiatrowych.

Dom nowoczesny, niedrogi i niskoemisyjny – to marzenie nie tylko inwestorów, ale też każdego z nas.

Gospodarka złożem wymaga zatem szczególnej ochrony środowiska i ten aspekt jest bardzo ważny dla Holcim.

Listopadowa konferencja Sustainable Economy Summit, w której wzięli udział przedstawiciele Holcim, poświęcona była zrównoważonemu rozwojowi w biznesie.

Pierwsza edycja konferencji 4Buildings odbyła się w dniach 15-17 listopada 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Prowadzenie biznesu powinno odbywać się z pełną dbałością o to, co nas otacza – o ludzi i środowisko.

Dzięki wykorzystaniu paliw alternatywnych Holcim znacząco zmniejszył udział energii z paliw kopalnych, a tym samym obniżył emisję CO2.

Rosnące ceny energii elektrycznej są bardzo dużym wyzwaniem dla branży, dlatego też eksperci Holcim biorą czynny udział w ogólnopolskiej debacie na ten temat.

Polski przemysł cementowy jest jednym z najnowocześniejszych na świecie: w ciągu ostatnich 30 lat zmniejszono o 40 emisję brutto CO2.