Maciej Sypek
 

Image
maciej_sypek_2.png

Prezes Zarządu

 

Maciej Sypek został Prezesem Zarządu Holcim w Polsce w lutym 2024 r. Z Holcim Polska związany jest od rozpoczęcia swojej kariery zawodowej w 2007 roku. Od 2019 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego — Sprzedaż i Logistyka Cementu i odpowiadał m.in. za wprowadzenie na rynek cementów niskoemisyjnych ECOPlanet. W latach 2015-2019 wdrażał strategię rozwoju zespołów badawczo-rozwojowych i stworzył krajowy dział wsparcia technicznego.

Jest absolwentem technologii chemicznej na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uzyskał dyplom z zarządzania w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu na Politechnice Krakowskiej oraz Politechniki Warszawskiej w ramach Holcim Discovery Programme. W 2023 roku obronił doktorat na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria chemiczna.

Prywatnie jest szczęśliwym mężem oraz tatą dwójki wspaniałych dzieci. Interesuje się sportem i ogrodnictwem, a w wolnych chwilach lubi czytać i podróżować