Monika Krzysztoszek

Monika Krzysztoszek

 


 

Koordynator systemu zarządzania i raportowania BIOZ. W Holcim pracuje od 13 lat.

Monika jak sama o sobie mówi, ma wrażenie, że pracuje w Holcim (dawniej Lafarge) od zawsze. Po 13 latach zawodowej przygody wspomina, że aplikując do naszej firmy, w ogóle nie zastanawiała się nad branżą.

„Największym wyzwaniem, z jakim zmierzyłam się na początku pracy w Holcim, było zapoznanie się z nomenklaturą nazw. Każdy posługiwał się skrótami, nazwami systemów i czasami miałam wrażenie, że mówimy w innych językach”.

Jak podkreśla Monika, pracowała wcześniej w innych firmach i miała możliwość porównania dwóch światów. Dołączając do Holcim zaskoczyło ją, że można pracować w firmie z bogatą ofertą szkoleń, benefitów, w miejscu, gdzie rozwój pracownika jest najważniejszy. Nie zastanawiała się nad wyzwaniami, jakie niesie za sobą „męska branża”. Z perspektywy czasu to była świetna decyzja. Wszystko, czego oczekiwała, otrzymała od naszej firmy i jak sama mówi, poczuła się naprawdę „dopieszczona” przez pracodawcę.

„Pracowałam wcześniej w innej firmie. Przychodząc do Holcim miałam doświadczenie zawodowe i bardzo to sobie chwalę. Dzięki temu lepiej dostrzegłam pozytywną różnicę, zarówno w kwestii kultury organizacyjnej, jak i również relacji między pracownikami”.

W Holcim Monika nie chce niczego zmieniać. Jej koledzy z pracy odnoszą się do niej i koleżanek z szacunkiem. Traktują się jak partnerów i zawsze o sobie pamiętają. Panie coraz lepiej odnajdują się w typowo męskiej branży. W naszej firmie równe traktowanie dzieje się naturalnie i chyba nikogo nie dziwi już kobieta na stanowisku produkcyjnym, czy technicznym.

„Żyjemy w czasach, w których duży nacisk kładzie się na zachowanie równowagi między mężczyznami i kobietami na płaszczyźnie zawodowej. Jestem przekonana, że żaden z panów tu pracujących nie narzeka na współpracę z kobietami. Jesteśmy równorzędnymi partnerami, niezależnie od działu czy obszaru odpowiedzialności”.

Siła kobiet przejawia się w innego rodzaju energii i pomysłach. Łącząc je z męskim punktem widzenia, ulepszają wspólną przestrzeń w Holcim.

„Jako kobieta bardzo doceniam tę firmę, za jej strategię i szacunek do człowieka. Jest według mnie idealnym pracodawcą i to nie tylko dla pań”.