PLANTS OF TOMORROW


Plants of Tomorrow to innowacyjny program mający na celu wprowadzenie technologii Przemysłu 4.0 w branży materiałów budowlanych. Jego głównym filarem jest digitalizacja, która wspiera nasze dążenia do zrównoważonego rozwoju poprzez obieg zamknięty i dekarbonizację. Program ten stanowi krok naprzód w efektywnym zarządzaniu i rozwijaniu naszych działań w sposób przyjazny dla środowiska.

Kluczowym składnikiem Plants of Tomorrow jest grupa oddanych entuzjastów, którzy każdego dnia wkładają swoją pasję w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla naszego biznesu. Ich zaangażowanie i kreatywność są fundamentem, na którym opieramy nasze dążenie do ciągłego ulepszania i dostosowywania się do zmieniającego się świata.

Image
daniel-cekala1-1-2.png
Image
dashicons_editor-quote.png

Chcemy być firmą atrakcyjną dla młodych pokoleń, dlatego naszą ambicją jest być liderem cyfrowej rewolucji w branży na rynkach światowych i europejskich.

 

Tomasz Gogola

Kierownik Transformacji Cyfrowej

 

Cementownia Kujawy - lider w światowym rankingu

 

Cementownia Kujawy z dumą zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu spośród 139 zakładów, co jest wyrazem naszego nieustannego zaangażowania i doskonałości. Ten wyjątkowy sukces zawdzięczamy ciężkiej pracy naszego zespołu w Kujawach, z dużym wsparciem Tomasza Gogola. Dzięki naszej determinacji, nieustannemu dążeniu do realizacji wyznaczonych celów, bogatej wiedzy oraz zdobytemu doświadczeniu, udało nam się osiągnąć to, co kiedyś wydawało się niemożliwe.

Image
chart_up.png

23 projekty PoT poprawiają procesy produkcyjne, biznesowe oraz bezpieczeństwo w naszych zakładach.

Image
dekarbonizacja.png

Dekarbonizacja branży budowlanej poprzez nasze innowacje cyfrowe
i procesowe, takie jak CEMQ, które zmniejszają emisję CO2.

Image
obieg_zamkniety.png

Umieszczanie obiegu zamkniętego w sercu naszych zakładów poprzez zwiększanie wydajności i optymalizację zużycia energii, wody i innych zasobów naturalnych.

Image
realizacja.png

Inicjatywa globalna

 

Program Plants of Tomorrow obejmuje obszerną sieć ponad 270 cementowni i stacji mielenia w przeszło 50 krajach. Celem tej inicjatywy jest wprowadzenie innowacji, które nie tylko zwiększą wydajność operacyjną, ale także pomogą osiągnąć cele związane z obiegiem zamkniętym i neutralnością w zakresie emisji dwutlenku węgla. Dążymy do szybkiego wdrażania nowych technologii w każdym segmencie naszej działalności, od kamieniołomów aż po logistykę.

Do tej pory z powodzeniem wdrożyliśmy 800 aplikacji w 180 zakładach, korzystając z zaawansowanych technologii takich jak automatyzacja, robotyka, sztuczna inteligencja czy cyfrowe bliźniaki. Celujemy w osiągnięcie ponad 5000 wdrożeń do 2025 roku, stosując narzędzia bazujące na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, które pozwalają na szybkie wykrywanie awarii krytycznych urządzeń i optymalizują działanie linii produkcyjnych.

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego wykorzystujemy drony do inspekcji oraz systemy wizyjne do monitorowania warunków pracy. Dzięki mobilnym rozwiązaniom możemy zdalnie zarządzać naszymi instalacjami i efektywnie integrować dane. Nasz zestaw narzędzi jest starannie dobrany, aby technologia sprzyjała bezpieczeństwu, wydajności, jakości i logistyce, będąc jednocześnie prostą i intuicyjną w użytkowaniu.

Nasze projekty

Image
logo-vumo.png


Detektor BHP

System Inteligentnego Monitoringu H&S – Machine Learning Tool


Digital TWIN

Cyfrowy model 3D Cementowni Kujawy


Dron

Inspekcje w przestrzeniach zamkniętych, skaner LIDAR


Oculavis

Inteligentne okulary umożliwiające prowadzenie zdalnego serwisu