Raport Zrównoważonego Rozwoju 2019-2020

Holcim (dawniej Lafarge) jest firmą, której zależy na zrównoważonym rozwoju, czyli takim, który zakłada nie tylko dbałość o finanse przedsiębiorstwa, ale również troskę o środowisko. Zależy nam m.in. na dialogu ze społecznością, bezpieczeństwie i większej świadomości ekologicznej.

W raporcie zrównoważonego rozwoju Holcim w Polsce „Holcim w trosce o biznes, ludzi, planetę” przedstawiamy Państwu działalność firmy z zakresu społecznej odpowiedzialności w latach 2019-2020.

Jesteśmy nie tylko zaufanym i innowacyjnym doradcą dla naszych klientów, ale też dobrym miejscem pracy dla pracowników. Firma ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno swoim pracownikom, jak i sąsiadom, interesariuszom czy lokalnym społecznościom. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju powstają w ramach globalnej strategii CSR Grupy Holcim opierającej się na czterech filarach:

  • klimat i energia,
  • gospodarka obiegu zamkniętego,
  • środowisko,
  • ludzie i społeczności.

 

lafarge 27 min


Dbamy o bezpieczeństwo

Jednym z głównych założeń zrównoważonego rozwoju Holcim jest troska o bezpieczeństwo. Mamy tutaj na myśli zarówno bezpieczeństwo pracowników firmy, jak i bliższej i dalszej społeczności. Wprowadziliśmy system pracy zdalnej oraz zaostrzyliśmy reżim sanitarny w związku z pandemią COVID-19. Promowaliśmy także akcję #szczepie się, bo chcę.

Jako lider rynku budowlanego i stabilny pracodawca działamy w Polsce od 1995 roku. Bezpieczeństwo i zadowolenie naszych pracowników wynika z trzech kluczowych wartości, którymi się kierujemy – uczciwością, współpracą i odpowiedzialnością. Wysokie normy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy odzwierciedla kultura „zero wypadków” prowadzona w naszych zakładach pracy. Ograniczyliśmy do minimum interakcje między pracownikami, dostawcami i klientami. Stale podnosimy też umiejętności ratunkowe naszych pracowników, a także pracowników naszych podwykonawców.

 

img 20210512 114240 3 min

 

Stawiamy na dialog z pracownikami i społecznością

Pracownikom w ponad 50 zakładach pracy, których liczba sięga niemal 1500, zapewniamy miejsce pracy o dużym potencjale rozwoju. W naszej kulturze pracy stawiamy na bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój. Kluczowe dla nas wartości to uczciwość, współpraca i odpowiedzialność. Wszystkich pracowników obowiązuje Kodeks Postępowania Biznesowego Holcim, który dotyczy zasad odpowiedzialności i etyki w biznesie, a dzięki temu pozwala dokonywać właściwych wyborów we współpracy z partnerami biznesowymi, dostawcami oraz klientami. Korzystamy z narzędzia Integrity Line, które pozwala zgłaszać naruszenia zasad etycznych.

Troszczymy się o środowisko

Polityka zrównoważonego rozwoju Holcim ma na celu przede wszystkim troskę o środowisko i zminimalizowanie negatywnego wpływu na naszą planetę. Działalność firmy w ostatnich dwóch latach może być przykładem dobrych praktyk w kierunku dbałości o środowisko.

  • Podejmujemy działania na rzecz zmniejszenia emisji CO2,
  • planujemy zwiększanie wykorzystania paliw alternatywnych,
  • po zakończeniu prac prowadzimy rekultywację terenów,
  • działamy w sprawie odpowiedzialnego zarządzania wodą,
  • staramy się zmniejszyć negatywny wpływ transportu naszych wyrobów na środowisko.

Zachęcamy do lektury raportu, w którym znajdą Państwo najważniejsze dane i informacje dotyczące działalności firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że przyczyniamy się w ten sposób do budowania lepszego jutra.

Poniżej znajdą Państwo również dodatkowe broszury, które w bardziej szczegółowy sposób opisują działania w 8 regionach, w których działa Holcim w Polsce.

 

Dodatkowe materiały

Poniżej znajdują się dodatkowe broszury, które opisują szczegółowiej działania w 8 wybranych regionach, w których działa Holcim w Polsce.

Kontakt

Image
phone.png

Masz dodatkowe pytania?

Łukasz Ludwisiak

+48 519 537 106

Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju