Autostrada A2 Mińsk Mazowiecki – Warszawa z nawierzchnią betonową od LH Engineering

 

LH Engineering, spółka zajmująca się projektowaniem i realizacją inwestycji infrastrukturalnych, ukończyła budowę nawierzchni betonowej na odcinku A2 Mińsk Mazowiecki – Warszawa na zlecenie firmy PolAqua. Do wykonania nawierzchni wykorzystano najwyższej jakości beton wyprodukowany na węzłach betoniarskich  Lafarge w Polsce. LH Engineering zajęło się nie tylko optymalizacją i projektowaniem inwestycji, ale także dostawą surowca oraz budową nawierzchni betonowej.

lh engineering a2 minsk mazowiecki warszawa nawierzchnia betonowa baner

Projekt budowy A2 na trasie Warszawa (w. Lubelska) – Mińsk Mazowiecki obejmował budowę dwóch odcinków autostrady liczącej łącznie 14,6 km w przekroju dwujezdniowym, z dwoma pasami ruchu i rezerwą na trzeci pas. Zadania były realizowane w systemie „projektuj i buduj”. Spółka LH Engineering była odpowiedzialna za wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej niezbędnej do uzyskania decyzji ZRID oraz za wykonanie całego zakresu nawierzchni betonowej wraz z podbudową zasadniczą. Projekt był realizowany na zlecenie firmy PolAqua.

Przy budowie odcinka A2 Mińsk Mazowiecki – Warszawa skutecznie wykorzystaliśmy nasz potencjał technologiczny oraz wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i projektów inwestycji infrastrukturalnych. Projektowaliśmy tę inwestycję oraz optymalizowaliśmy ją pod kątem postępowania przetargowego. Wykonaliśmy kompleksową dokumentację projektową oraz byliśmy odpowiedzialni za wykonanie nawierzchni betonowej wraz z podbudową zasadniczą również wykonaną z mieszanki betonowej. Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować tak wymagający, unikalny i kluczowy projekt o krajowej i międzynarodowej skali – podkreśla Łukasz Marcinkiewicz, Dyrektor Zarządzający LH Engineering.

LH Engineering ułożyło 305 tys. m² nawierzchni betonowej wykorzystując do tego 160 tys. m³ najwyższej jakości betonu wyprodukowanego przez Lafarge w Polsce. Łącznie, do realizacji całej inwestycji dostarczono: 45 tys. ton CEM I 42,5R (Cementownia Kujawy) i CEM II / B-V 32,5R (Cementownia Małogoszcz), 70 000 m³ podbudowy C8/10,  90 000 m³ betonu nawierzchniowego C35/45.

lh engineering a2 minsk mazowiecki warszawa nawierzchnia betonowa zdj tekst

Całkowity koszt budowy 14,6-kilometrowej trasy z Warszawy do Mińska Mazowieckiego wyniósł ponad 815 mln zł. Oprócz tej inwestycji Lafarge dostarczył blisko 50 tys. ton cementu na budowę 106-kilometrowego odcinka A2 prowadzącego z Nowego Tomyśla do Świecka. Został on oddany do użytku w grudniu 2011 r.
 
 
Więcej o inwestycji dowiesz się z opisu realizacji Autostrada A2 - Warszawa-Kukuryki