Komunikaty prasowe

45 rezultat(y)

Holcim Polska S.A. ogłasza połączenie swojego działu sprzedaży Holcim Dystrybucja z działem sprzedaży spółki zależnej Izolbet.

W Warszawie, z inicjatywy Fundacji Ronalda McDonalda powstanie trzeci w Polsce Dom dla rodzin najdłużej hospitalizowanych dzieci.

Maciej Sypek objął stanowisko Prezesa Zarządu Holcim Polska. Zastąpił Xaviera Guesnu, który pełnił tę funkcję od 2018 roku.

1 lutego 2024 r. Lafarge Cement zmienił się w Holcim Polska. To kolejny etap transformacji, który podkreśla, że firma z producenta cementu, kruszyw i betonu staje się producentem innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych.

Holcim, producent innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych, należący do Grupy Holcim, uzyskał Deklarację Środowiskową Typu III EPD dla niskoemisyjnych cementów i betonów produkowanych w Polsce.

Dzięki kolejnym umowom typu fizyczne PPA, które tym razem zostały podpisane z firmą KGAL, Holcim przybliża się do osiągnięcia celu 100% energii ze źródeł odnawialnych oraz wspiera rozwój OZE w Polsce.

Holcim sfinalizował proces przejęcia udziałów w HM Factory, wchodząc tym samym na rynek prefabrykacji betonowej w Polsce.

Holcim podpisał umowę z firmą RWE Supply & Trading na dostawy energii elektrycznej z farm wiatrowych Windfarm Polska III, która zaspokoi 20 proc. zużycia Holcim w Polsce.

Cementownia Kujawy stanie się pierwszą w Polsce oraz jedną z pierwszych na świecie zeroemisyjnych cementowni.

W 2021 Holcim w Polsce zadeklarował stopniowe odejście od produkcji podstawowych cementów portlandzkich do roku 2025

Holcim w Polsce sukcesywnie kontynuuje wprowadzenie modelu GOZ do swojej działalności, dlatego uruchamia dwa kolejne projekty inwestycyjne o wartości blisko 41 mln zł. 

Holcim w Polsce podpisał warunkową umowę przejęcia pięciu zakładów produkcji betonu towarowego od OL-TRANS, lidera gotowych mieszanek betonowych w Trójmieście.

W Cementowni Kujawy, należącej do Holcim, wprowadzona zostanie unikatowa technologia wychwytywania i składowania dwutlenku węgla.

Cement to podstawowy materiał budowlany, któremu zawdzięczamy powstanie całej infrastruktury. Dlatego redukcja jego śladu węglowego ma ogromne znaczenie dla przyspieszenia dekarbonizacji budownictwa.