Stajemy się Holcim dla nieskończonych możliwości

 

W wyniku zmiany marki Lafarge w Holcim jesteśmy zdolni stawić czoła największym wyzwaniom współczesnego sektora budowlanego.

Dotychczasowa oferta Lafarge powiększa się o nowe produkty, rozwiązania oraz technologie. Dzięki niej Twój biznes zyskuje nieskończone możliwości.

Rozszerzamy ofertę rozwiązań dla budownictwa

 

Dzięki zmianie możesz oczekiwać kontynuacji wysokiej jakości usług, z jakich znana jest marka Lafarge. Jednocześnie zyskujesz dostęp do nowych produktów i rozwiązań oferowanych w jeszcze sprawniejszy sposób. 

Poza rozpoznawalnymi i cenionymi produktami cementu, betonu czy chemii budowlanej w ofercie Holcim pojawiają się nowe produkty oraz rozwiązania systemowe dla budownictwa – od fundamentów aż po dach, opracowane w centrach innowacji Holcim na całym świecie. 

Globalna skala działań Holcim gwarantuje większą stabilność dostaw i sprawniejszą logistykę.

 

Dekarbonizacja – zmniejszamy emisję gazów cieplarnianych

 

Holcim zobowiązuje się do wspierania zrównoważonego budownictwa i ograniczania jego wpływu na środowisko. Redukcja wbudowanego i operacyjnego śladu węglowego jest naszym celem strategicznym. Wykonujemy milowe kroki w kierunku zrównoważonej przyszłości.

Image
ecopact-1.png

Wprowadzamy na rynek nowe, niskoemisyjne materiały budowlane

Image
holcim_gettyi.png

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania technologiczne i procesowe

Image
holcim_2021_zipingpu_bridge.png

Ograniczamy zużycie zasobów naturalnych i rekultywujemy obszary poprodukcyjne

Image
lp_holcim.png

Wspieramy redukcję śladu węglowego wynikającą z eksploatacji budynków

Stawiamy na rozwój i innowacje

 

Pojawienie się marki Holcim to także krok w kierunku udoskonalenia procesów i rozwoju nowych technologii oraz produktów umożliwiających korzystanie z zasobów w zrównoważony sposób.

Image
factory_green.png

ECOSource

Produkcja prądu poprzez odzyskiwanie ciepła z procesów przemysłowych

Image
co2-ikona.png

Carbon Capture Storage (CCS)

Wychwytywanie emisji dwutlenku węgla z procesów przemysłowych

Image
ecocycle.png

EcoCycle

Stosowanie do wypału klinkieru paliw alternatywnych, z odpadów

Image
evaluation-ikona.png

Monitorowanie emisji

Dokładnie zliczamy wszystkie punkty generujące ślad węglowy (EPD), czy z pomocą dronów mierzymy stężenia gazów w atmosferze

Zmieniamy oblicze cementu i betonu


Beton jest materiałem powstającym z biodegradowalnych materiałów, jednak od lat mierzy się z opinią materiału negatywnie oddziałującego na środowisko naturalne i miejskie. Tymczasem problem tkwi w niewłaściwym stosowaniu betonu, a nie w samym materiale. Przez odpowiednie stosowanie oraz używanie bardziej neutralnych zamienników beton może stać się sojusznikiem krajobrazu i wspierać dobrobyt ludzi i natury. W Holcim wykorzystujemy pozytywne właściwości betonu oraz wprowadzamy innowacyjne i prośrodowiskowe praktyki.

Image
urban-concrete.png

Urban Concrete

Hydromedia – innowacyjny beton umożliwiający cyrkularny obieg wody

Image
rewitalizacja-terenow-poprzemyslowych.png

Rewitalizacja terenów poprzemysłowych

Wsparcie naturalnych procesów odnowy środowiska

Image
gospodarka-odpadami-budowlanymi.png

Gospodarka odpadami budowlanymi

Ponowne użycie kruszywa i prefabrykatów

Image
walka-z-betonoza.png

Walka z „betonozą”

Wspieranie zrównoważonego rozwoju miasta

Jeszcze lepiej wykorzystujemy potencjał ludzi


W Holcim stawiamy na rozwój potencjału ludzi. Szukamy nieskończonych możliwości, by móc wspierać naszych klientów, partnerów, pracowników i lokalne społeczności w ich rozwoju. Holcim nie tylko dostarcza cenione produkty i rozwiązania budowlane, ale również wspiera rozwój ludzi i przyszłych liderów branży.

Image
klienci-ikona.png

Klienci

Holcim jest partnerem oferującym kompleksowe wsparcie techniczne na każdym etapie inwestycji. Opracowujemy dedykowane mieszanki i dostarczamy receptury. Wspieramy współpracę z wykonawcami poprzez program partnerski i szkoleniowy.

Image
pracownicy.png

Pracownicy

Inwestujemy w rozwój kompetencji, ułatwiamy drogę do awansu przez tworzenie nowych stanowisk i otwieranie możliwości przesunięć do innych obszarów biznesowych.

Image
studenci.png

Studenci

Współpracujemy z czołowymi uczelniami technicznymi w Polsce. Wspieramy organizacje akademickie, prowadzimy wykłady i szkolenia  oraz zapraszamy studentów na praktyki.