Nasze realizacje

 

23 rezultat(y)

Na warszawskiej Cytadeli powstaje jeden z największych kompleksów muzealnych na świecie. Wraz z istniejącym już Muzeum Katyńskim i Muzeum X Pawilonu oraz miejskim parkiem, nowo otwarte Muzeum Wojska Polskiego i powstające Muzeum Historii Polski będą tworzyły imponującą przestrzeń, która łączy przeszłość z teraźniejszością. Cieszymy się, że Holcim miało swój udział w tym ciekawym projekcie.

Ekologiczna produkcja, materiały budowlane zmniejszające ślad węglowy, beton z recyklingu pozwalają zaoferować inwestorom nietypowe rozwiązania, które przyspieszają prace, zapewniają doskonałe parametry techniczne, a jednocześnie przyczyniają się do zmniejszenia negatywnego wpływu budownictwa na środowisko naturalne.

HYMER Center w szwedzkej Lommie to nowoczesne centrum sprzedażowe samochodów kempingowych, a także warsztat serwisowy i naprawczy. Do jego budowy użyto prefabrykatów, które powstały w sochaczewskim zakładzie produkcyjnym Holcim, HM Factory.

Kompleks mieszkalno-usługowy Olszynki Park w Rzeszowie to inwestycja ciekawa pod wieloma względami. Niedaleko rzeki Wisłok i rzeszowskiego rynku powstaje jeden z najwyższych budynków w Polsce – trzeci po wrocławskim Sky Tower i warszawskiej Złotej 44.

Nowy Port w Bydgoszczy to inwestycja, której realizacja rozpoczęła się w 2021 roku i obejmuje teren po dawnej fabryce narzędzi Befana, zlokalizowany w centrum miasta. Znany z wysokiej jakości wykończenia swoich inwestycji, bydgoski deweloper podjął się rewitalizacji kwartału ulic w bezpośrednim sąsiedztwie Brdy, zaledwie kilkaset metrów od Starego Miasta. 

W Niepołomicach niedaleko Krakowa trwa rozbudowa zakładu MAN Trucks. Powstanie tutaj jedno z największych centrów produkcji samochodów ciężarowych marki, oparte na założeniach zrównoważonego rozwoju.

Holcim wyprodukowało i dostarczyło beton do budowy węzła Zakręt i powstającego odcinka drogi S17. Sprawdź, kto i jak skorzysta na tej inwestycji!

Piana izolacyjna AIRIUM to jeden z innowacyjnych produktów Holcim bazujący na cemencie. Powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku oraz środowiska naturalnego.

Ekologiczna, bezpieczna dla zdrowia i środowiska naturalnego mineralna piana izolacyjna od Holcim to rozwiązanie stosunkowo nowe, ale już szeroko znane i doceniane. Eliminuje szereg problemów typowych dla zastosowań konwencjonalnych, a przy tym skraca czas budowy.

Holcim dostarczył kruszywa dolomitowe oraz recepty na beton asfaltowy do rozbudowy drogi w Zatorze. W ramach inwestycji ułożono 1,7 km ścieżki rowerowej z 425 Mg betonu asfaltowego w kolorze czerwonym.

Wsparliśmy przebudowę zabrzańskiego stadionu, dostarczając dekoracyjny beton nawierzchniowy w trzech kolorach oraz niezbędny styrobeton. Całość nawierzchni wyniosła ok. 25 000 m².

Zarekomendowaliśmy i dostarczyliśmy innowacyjny produkt do stosowania na podkłady podłogowe - Agilia™ Sols A.

Farma wiatrowa Markowice to inwestycja, która niebawem przyczyni się do zwiększenia produkcji zielonej energii. Ale to nie wszystko, co jest w niej ekologicznego. Do jej budowy użyto niskoemisyjnego betonu ECOPact, który na stałe obniżył ślad węglowy tej inwestycji w konstrukcji o 31%.

Holcim i LH Engineering zajęły się dostawą betonu oraz wykonawstwem nawierzchni przy budowie odcinka A2 Warszawa – Kukuryki. W ramach inwestycji ułożono ok. 305 tys. m² nawierzchni betonowej, wykorzystano do tego celu 160 tys. m³ betonu.

Nawierzchnia skateparku w krakowskim Parku Jordana wykonana jest z betonu, którego dostawą zajęło się Holcim. Dostarczyliśmy beton dekoracyjny Artevia™ w trzech kolorach - łącznie 164 m³.

Holcim (dawniej Lafarge) był głównym dostawcą betonu dla inwestycji Q22 i dostarczyliśmy go w ilości około 58 tys. m³.

LH Engineering przekonał inwestora gdańskiego portowego parkingu do zastosowania nowej technologii, jaką jest beton wałowany. Naszym zadaniem było przygotowanie projektu oraz konstrukcji samego parkingu.

Holcim (dawniej Lafarge) na samą budowę konstrukcji mostowych oraz pale przy obwodnicy Wałcz dostarczył beton w ilości 15 tys. m³. Specjalnie pod tę inwestycję uruchomiliśmy mobilną wytwórnię betonu, która dostarczyła łącznie 74 tys. m³ mieszanki betonowej.

Dostarczyliśmy łącznie 98 tys. m³ betonu do budowy obwodnicy w Suwałkach, który został wykorzystany do nawierzchni oraz wykonania obiektów inżynieryjnych.

Do budowy obwodnicy w Ostródzie dostarczyliśmy mieszanki betonowe w ilości 160 tys. m³, w tym mieszankę C50/60 o bardzo wysokich parametrach technicznych i wytrzymałościowych, która była wykorzystana m.in. do budowy najdłuższego mostu extradosed w Europie.

Modernizacja układu falochronów w Porcie Północnym była jednym z największych projektów hydrotechnicznych ostatnich lat. Dostarczyliśmy beton w ilości 54 000 m³, który został wykorzystany do zabetonowania 38 kesonów.

Podczas rewitalizacji Fabryki Norblina Holcim zaproponował zastosowanie proekologicznej i skutecznej podbudowy do odwodnień. Rozwiązanie sprawdziło się doskonale.

Holcim dostarczył beton towarowy do rozbudowy CH Janki w ilości 53 tys. m³. Aby nie zakłócić codziennej działalności centrum, efektywnie prowadziliśmy prace w godzinach nocnych oraz w niedziele.

Inne realizacje

Budynek mieszkalny - Warszawa, Sprzeczna 4
Centrum Handlowe Wzorcownia - Włocławek
Hotel Indigo - Warszawa, Smolna
Rosevia Resort & SPA - Rozewie