Federico Tonetti, Prezes Zarządu Lafarge doceniony przez sektor infrastrukturalny i branżę budowlaną

 

W lutym b.r. Federico Tonetti, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce, otrzymał nagrodę „Diamenty Polskiej Infrastruktury 2015” w kategorii Top Executive oraz tytuł „Polski Herkules” przyznawany przez magazyn branży budowlanej „Builder”. Branża infrastruktury i branża budowlana doceniły Federico Tonetti za osiągnięcia w sferze zarządzania i wpływ na rozwój obu sektorów w Polsce.

Podczas uroczystej gali w hotelu Sheraton w Warszawie, która odbyła się 23 lutego b.r. Federico Tonetti, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce odebrał nagrodę ,,Diamenty Polskiej Infrastruktury” w kategorii Top Executive. Nagroda ta jest wyróżnieniem przyznawanym liderom polskiego rynku infrastruktury przez autorytety tego sektora. Gala, na której wręczono nagrody w 8 kategoriach, była częścią najważniejszej branżowej konferencji poświęconej sektorowi infrastruktury w Polsce. Podczas tegorocznego spotkania autorytety i eksperci rynku dyskutowali m.in. o zamówieniach publicznych, drogach szybkiego ruchu czy stanie polskiego kolejnictwa. Federico Tonetti, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce, podczas konferencji przekonywał: „Rynek infrastruktury drogowej w Polsce jest nadal na drodze do uzyskania pełnego potencjału […]Przewidujemy, że lata 2017 – 2019 mogą być okresem wzmożonego zapotrzebowania na wszystkie materiały budowlane, przede wszystkim kruszywa. W tym okresie kluczową rolę będzie odgrywać doskonale zorganizowana logistyka w połączeniu z planowaniem produkcji surowców.” i dodaje „Lafarge od wielu lat doskonali zarówno usługi logistyczne, jak również planowanie produkcji kruszyw. […] Jesteśmy nie tylko dostawcą produktów, ale przede wszystkim kompleksowym i wszechstronnym doradcą dla Klienta na każdym etapie jego projektu infrastrukturalnego. Ogromna ilość kontraktów drogowych nadal przed nami – jesteśmy na nie gotowi!”
 
Nie tylko sektor infrastrukturalny wyróżnił Prezesa Lafarge, doceniła go także branża budowlana. 18 lutego 2016 r. w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się trzynasta Gala Builder Awards. Podczas tego wydarzenia miesięcznik „Builder” przyznał Federico Tonetti tytuł „Polskiego Herkulesa”. Nagroda ta jest wręczana osobom, które znacząco wpływają na rozwój branży budowlanej w Polsce.