Lafarge w Polsce celebruje Miesiąc Bezpieczeństwa w Małogoszczu i Radkowicach

 

Cementownia Małogoszcz wspólnie z Kopalnią Dolomitu Radkowice zorganizowały „Rodzinny piknik bezpieczeństwa”. Wydarzenie jest częścią inicjatywy Miesiąc Bezpieczeństwa, który Lafarge w Polsce organizuje już od 10 lat. Piknik był okazją do poznania zasad pierwszej pomocy oraz tematyki bezpieczeństwa w rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, poczęstunku i dobrej muzyki.

 

26 maja w Małogoszczu odbył się „Rodzinny piknik bezpieczeństwa” organizowany przez Lafarge w Polsce dla pracowników, ich rodzin, zaproszonych gości oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa. Dzięki zaangażowaniu lokalnych firm i służb, zgromadzeni mieli okazję do zapoznania się z zasadami działania defibrylatora i udzielania pierwszej pomocy. Mogli zobaczyć też pokaz tresury psa policyjnego. Zorganizowano również konkursy dla dzieci i dorosłych z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a w miejscu wydarzenia stanął DemoVan z goglami wirtualnej rzeczywistości oraz symulatorem jazdy samochodem. Ochotnicza Straż Pożarna z Brzezin zaprezentowała ewakuację z wraku pojazdu, a studenci z koła naukowego „Skalnik” Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przygotowali pokazy wozidła i ładowarki – sterowanych radiowo modeli zbudowanych
z klocków lego. Wydarzenie uświetnił występ młodych artystów z Domu Kultury Małogoszcz, koncert lokalnej Orkiestry Dętej oraz występ Folkowej Kapeli „Jędrusie”.

 

Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji: dmuchanej zjeżdżalni, zamku do skakania, karuzeli, ścianki wspinaczkowej oraz euro-bungee. Nie zabrakło również sportowych emocji. Zorganizowany został Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa Lafarge w Polsce, w którym wzięło udział 12 drużyn z regionu. Była to już trzecia edycja turnieju. W tym roku zwyciężyła drużyna z Kujaw. Tego samego dnia rozegrano również mecz juniorów z MKS Wierna, po którym młodym piłkarzom wręczono no

Lafarge w Polsce celebruje Miesiąc Bezpieczeństwa w Małogoszczu i Radkowicach

we stroje sponsorowane przez Cementownię Małogoszcz i Kopalnię Radkowice. Na murawie zawodnikom towarzyszyło ogromne zaangażowanie i sportowa walka zgodnie
z zasadami fair play.

 

W pikniku uczestniczyło ponad 700 osób. Wśród nich byli pracownicy Cementowni Małogoszcz oraz Kopalni Dolomitu Radkowice wraz z rodzinami a także zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Małogoszcza Pan Jan Głogowski oraz Członkowie Zarządu Lafarge w Polsce.

 

- Bardzo cieszę się, że mieszkańcy i pracownicy tak licznie przybyli na nasze wydarzenie. Jest to dobra okazja do wspólnego spędzenia czasu, rozmowy z sąsiadami, ale również poznawania zasad bezpieczeństwa, które są ważne nie tylko w naszych zakładach pracy, ale również w życiu prywatnym. Bardzo cenimy kontakt z lokalną społecznością i chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na jej potrzeby, również w kwestii zwiększania świadomości dotyczącej bezpieczeństwa – komentuje Jacek Patyk, Dyrektor Cementowni Małogoszcz.

 

Miesiąc Bezpieczeństwa to cykl spotkań, seminariów oraz imprez, organizowanych

w zakładach Lafarge w Polsce i na świecie, w celu podnoszenia świadomości w dziedzinie BHP wśród pracowników, ich rodzin, podwykonawców i klientów. W tym roku w Małogoszczu i Radkowicach, w ramach Miesiąca Bezpieczeństwa zorganizowano m.in. akcję sadzenia drzew na terenie Cementowni oraz gminy Małogoszcz, warsztaty dotyczące bezpieczeństwa pracy, XIV Zawody Nieetatowych Ratowników Medycznych w Radkowicach, przegląd techniczny gaśnic samochodowych oraz warsztaty edukacyjne przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, podczas których uczestnicy mogli wykonać podstawowe badania medyczne.

 

Promocja bezpieczeństwa w pracy i w życiu prywatnym jest jednym z najważniejszych celów odpowiedzialnego biznesu realizowanych przez Lafarge w Polsce. Firma od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw edukacyjnych i komunikacyjnych promujących zdrowie
i bezpieczeństwo. Lafarge cele te realizuje m.in. poprzez Koalicję Bezpieczni w Pracy, której jest aktywnym członkiem i jednym z założycieli.

Kontakt

Monika Piekarska

Kierownik ds. PR

monika.piekarska@lafargeholcim.com

+48 572 700 100

Dagmara Dzikiewicz

Account Manager

Grayling

dagmara.dzikiewicz@grayling.com

+48 601 575 117