Lafarge w Polsce i Cementownia Małogoszcz wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

 

Do 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączyła się również firma Lafarge w Polsce i jeden z jej zakładów – Cementownia Małogoszcz. Organizacja zdecydowała się wystawić na charytatywną aukcję wyjątkowy samochód.
Zachowana w tak dobrym stanie Karetka Polonez Cargo Van Plus (rok produkcji 1999), bo o niej mowa, to prawdziwa rzadkość na wtórnym rynku. Główną funkcją pojazdu było przewożenie pracowników w razie wypadków, jednak ze względu na ich niewielką liczbę na liczniku widnieje liczba zaledwie 11 000 przejechanych kilometrów.
 
Licytacja przeprowadzona za pośrednictwem portalu Allegro trwała dwa tygodnie i zakończyła się 25 stycznia o godzinie 9:00. Cena, która dobiła do 17 322 zł, zaskoczyła nawet samych darczyńców.
 
"Cementownia Małogoszcz od lat wspiera WOŚP, przekazując środki na organizowane tu zbiórki pieniędzy. W zeszłym roku uznaliśmy, że chcemy przekazać symboliczną kwotę bezpośrednio na Orkiestrę. Zbiegło się to z ogłoszeniem przetargu na sprzedaż wycofanej z eksploatacji karetki pogotowia na podwoziu Poloneza. Samochód był w idealnym stanie i uznaliśmy, że ma on zdecydowanie większą wartość niż ta, którą możemy uzyskać z przetargu. Wtedy zrodził się pomysł wystawienia samochodu na aukcję, a ponieważ zbliżał się koniec roku i coraz głośniej było w mediach o Jurku Owsiaku i jego akcji, podjęliśmy decyzję o wystawieniu samochodu na aukcję organizowaną przez WOŚP.” - – skomentował licytację i jej wynik Jacek Patyk, Dyrektor Cementowni Małogoszcz.
 
Cel został zrealizowany, a uzyskana w drodze licytacji kwota z pewnością będzie pomocna w zrealizowaniu działań WOŚP.
 
„Bardzo się cieszę, że możemy w ten sposób wesprzeć tak szlachetną inicjatywę i przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.” – dodaje Jacek Patyk, Dyrektor Cementowni Małogoszcz. Zwycięzca aukcji, firma P.W. AUTOS Sp. z o.o., już od wielu lat wspiera fundację Jerzego Owsiaka, a przekazana przez cementownię karetka będzie ozdobą jej kolekcji.