Lafarge w Polsce zorganizował "Rodzinny piknik bezpieczeństwa" na Kujawach

 

Cementownia Kujawy zorganizowała „Rodzinny piknik bezpieczeństwa”, który jest częścią kontynuowanej od 10 lat inicjatywy Miesiąc Bezpieczeństwa. Piknik był okazją do poznania zasad pierwszej pomocy oraz tematyki bezpieczeństwa w rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, poczęstunku oraz zawodów sportowych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 osób.

 

9 czerwca w Ośrodku Wypoczynkowym w Ostrówcach, nad Jeziorem Ostrowieckim odbył się „Rodzinny piknik bezpieczeństwa” organizowany przez Lafarge w Polsce dla pracowników, ich rodzin i zaproszonych gości. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu pałuckiego oddziału WOPR ze Żnina oraz dowiedzieć się co zrobić w przypadku wystąpienia zagrożenia na wodzie. Pokazano także metody udzielania pierwszej pomocy oraz omówiono zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Na miejscu wydarzenia stanął także symulator jazdy samochodem wyposażony w wirtualne goglami imitujące pracę na wysokości.

 

Nie zabrakło także atrakcji dla fanów ruchu na świeżym powietrzu. Entuzjaści jazdy rowerowej wyruszyli w rajd razem z przewodnikami – do wyboru mieli trasę podstawową i zaawansowaną. Po raz kolejny rozegrano także turniej tenisa ziemnego, w którym udział wzięli m.in. członkowie zarządu Lafarge w Polsce. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji: dmuchanych zamków i zjeżdżalni oraz z dedykowanych dla nich zajęć zumby. Amatorzy wodnych atrakcji skorzystali także z kąpieli w jeziorze pod okiem ratownika wodnego.

 

- Cieszymy się bardzo, że nasi pracownicy i ich rodziny tak licznie uczestniczyli w naszym pikniku. Takie wydarzenia to doskonała okazja, żeby spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze, ale także poruszyć wyjątkowo istotne kwestie bezpieczeństwa. Na każdym kroku staramy się zwiększać świadomość dotyczącą bezpieczeństwa wśród naszych pracowników i sąsiadów – nie tylko w kontekście wykonywanej pracy, ale także w życiu prywatnym – podkreślił Stanisław Sobczyk, Dyrektor Cementowni Kujawy

 

Miesiąc Bezpieczeństwa to cykl spotkań, seminariów oraz imprez, organizowanych
w zakładach Lafarge w Polsce i na świecie, w celu podnoszenia świadomości w dziedzinie BHP wśród pracowników, ich rodzin, podwykonawców i klientów. W tym roku w ramach Miesiąca Bezpieczeństwa Cementownia Kujawy i firma Geocycle zorganizowały ekologiczny konkurs dla szkół pt. „Naturę szanuję, rozważnie postępuję”. W Bibliotece Publicznej w Barcinie odbył się też turniej szachowy o Puchar Dyrektora Cementowni.

 

Promocja bezpieczeństwa w pracy i w życiu prywatnym jest jednym z najważniejszych celów odpowiedzialnego biznesu realizowanych przez Lafarge w Polsce. Firma od wielu lat podejmuje szereg inicjatyw edukacyjnych i komunikacyjnych promujących zdrowie
i bezpieczeństwo. Lafarge cele te realizuje m.in. poprzez Koalicję Bezpieczni w Pracy, której jest aktywnym członkiem i jednym z założycieli.