LafargeHolcim głównym rozgrywającym na Euro 2016

 

Koszulki? Są. Flagi? Są. Wysokowydajne rozwiązania materiałowe dla stadionów w całej Francji? Są! LafargeHolcim oficjalnie zgłasza gotowość do udziału w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2016. Wprowadziliśmy nasze doświadczenie w dziedzinie budowy stadionów na murawy siedmiu spośród dziesięciu obiektów, w tym czterech całkowicie nowatorskich pod względem realizacji. Polscy kibice prócz meczu pomiędzy naszą reprezentacją a drużyną z Ukrainy, będą mogli podziwiać także architekturę stadionu Velodrome, wzniesionego z zastosowaniem rozwiązań LafargeHolcim!   


GOOOOOOL! MATERIAŁY BUDOWLANE LAFARGEHOLCIM ZDOBYWAJĄ KOLEJNE PUNKTY NA EURO 2016

W dziedzinie projektowania innowacyjnych stadionów specjaliści LafargeHolcim nie grzeją ławy rezerwowych. Dostarczyliśmy nasze materiały budowlane - beton, cement, kruszywa i piasek - do siedmiu stadionów we Francji, na których rozegrane zostanie 36 meczów Euro 2016.Wśród tych siedmiu obiektów znalazły się także cztery ultranowoczesne realizacje, mocno wybijające się na tle drużyny:
 

7 z 10 stadionów na Euro 2016 zbudowano z naszych materiałów

  • Vélodrome w Marsylii,

  • Parc Olympique Lyonnais w Lyonie,

  • Allianz Riviera w Nicei,

  • Stadion im. Geoffroya Guicharda w Saint-Étienne.
     

Obiekty te albo wzniesiono specjalnie z uwagi na mistrzostwa, albo je przebudowano, by spełniały najwyższe standardy architektury stadionowej Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA), z zastosowaniem szerokiej gamy rozwiązań materiałowych koncernu LafargeHolcim.
 
Te najnowocześniejsze areny, których rola nie ogranicza się tylko do funkcji świątyni sportu i pomnika architekturalnej biegłości, oferują szereg udogodnień, takich jak dostępność sygnału WiFi oraz 4G, umożliwiając kibicom sportowym XXI wieku jeszcze pilniejsze śledzenie wydarzeń.
 
A zatem do zobaczenia na boisku i w portalach społecznościowych! Podzielcie się zdjęciami swoich ulubionych stadionów na Twitterze, Facebooku i Instagramie, wykorzystując hasztag #LafargeHolcimStadiums.Niech wygrają najlepsi!   

 
NASZE INNE ZWYCIĘSKIE PROJEKTY STADIONÓW PIŁKARSKICH

W trakcie Pucharu Świata 2014 koncern LafargeHolcim pomagał kultowemu stadionowi Maracana w Rio de Janeiro zyskać nowe, zachwycające oblicze, dostarczając materiały budowlane 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu... przez dwa miesiące z rzędu!
 
W 2010 roku, gdy gorączka Pucharu Świata ogarnęła Republikę Południowej Afryki, koncern LafargeHolcim dostarczył beton i kruszywa dla pięciu nowych stadionów, w tym posiadającego 70 000 miejsc Stadionu im. Mosesa Mabhidy w Durbanie.
 
Wybudowany z wykorzystaniem naszego cementu CEM I Warszawski Stadion Wojska Polskiego został odnowiony, aby łatwiej mógł pomieścić armię fanów piłki nożnej! Stadion BC Place w Vancouver posiada największy tego typu na świecie podwieszany, otwierany dach oraz olbrzymią tablicę wyników. Do wykonania zewnętrznego wieńca obiektu wybrano nasz beton samozagęszczalny Agilia.