Rozwiązania LafargeHolcim na największych arenach Mundialu w Rosji

LafargeHolcim miał swój wkład w budowę i przebudowę najważniejszych obiektów infrastruktury sportowej w Rosji. Globalny dostawca materiałów budowlanych dostarczył rozwiązania wykorzystane na ośmiu z dwunastu stadionów, na których rozgrywane są mecze tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.


Cementownie grupy LafargeHolcim w Kołomnie, Ferzikowie i Wolsku oraz kopalnie kruszywa w Republice Karelii odegrały ważną rolę w dostarczeniu materiałów budowlanych na stadiony, między innymi moskiewski flagowy Stadion Łużniki. To na nim w czasie tegorocznych Mistrzostw Świata rozegranych zostanie siedem meczy, w tym mecz otwarcia oraz finał.

Stadion Łużniki dzięki czteroletniemu remontowi, który trwał do końca 2017 roku, zwiększył swoją pojemność by pomieścić aż 80 tys. widzów najważniejszej imprezy piłkarskiej na świecie. LafargeHolcim Russia dostarczył ponad 20 ton cementu, do wykonania ponad
60 tys. m
3 prac betonowych. Cement spełnia najwyższe parametry techniczne – cechuje
go wysoka wytrzymałość na ściskanie i niższe ciepło hydratacji, co pozwala uniknąć spękań
i zwiększa trwałość konstrukcji. W ramach projektu niezbędne było zapewnienie stałych dostaw cementu, dodatkowych kontroli jakości oraz wsparcia technicznego w zakresie składu betonu towarowego.

- Duże projekty infrastrukturalne realizowane w krótkich terminach na okoliczność wydarzeń o randze międzynarodowej zawsze są ogromnym wyzwaniem. Dzięki szerokiej sieci cementowni i kopalni kruszyw w Rosji, LafargeHolcim jako wiodący dostawca materiałów budowlanych, mógł zapewnić stałe dostawy cementu o najwyższej jakości. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że dzięki naszemu globalnemu know-how jesteśmy preferowanym partnerem w tak prestiżowych projektach w Rosji i w całej Europie – komentuje Marcel Cobuz, dyrektor regionalny na Europę i członek Komitetu Wykonawczego Grupy LafargeHolcim.

Poza obiektami sportowymi LafargeHolcim dostarczył również wiele materiałów konstrukcyjnych niezbędnych do realizacji projektów infrastrukturalnych, w tym lotnisk, dróg, tuneli i mostów, zbudowanych na potrzeby imprezy sportowej przyciągającej największą liczbę widzów na świecie.

Najważniejsze obiekty wybudowane przy wykorzystaniu produktów Grupy to:

  • Stadion Łużniki (Moskwa) – siedem spotkań, w tym mecz otwarcia i finał
  • Kazań Arena (Kazań) – sześć meczy
  • Centralny Stadion w Jekaterynburgu (Jekaterynburg) – cztery mecze fazy grupowej
  • Niżny Nowogród Arena (Niżny Nowogród) – sześć meczy
  • Wołgograd Arena (Wołgograd) – cztery mecze
  • Samara Arena (Samara) – sześć meczy
  • Rostów Arena (Rostów nad Donem) – cztery mecze fazy grupowej oraz 1/16 finału

***

O Lafarge w Polsce

Lafarge jest liderem rozwiązań rynku budowlanego w Polsce. Jesteśmy częścią globalnej Grupy Holcim, koncentrującej się na branży cementu, kruszyw i betonu. W Polsce posiadamy ponad 50 zakładów i zatrudniamy blisko 1500 pracowników. Włączamy się w budowę miast na całym świecie, poprzez oferowanie innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego, trwałej zabudowy miejskiej, solidnych rozwiązań budowlanych i lepszej komunikacji między miastami. Lafarge realizuje politykę zrównoważonego rozwoju, łączącą działalność przemysłową z szacunkiem dla pracowników, lokalnych społeczności i środowiska naturalnego. Nadrzędną wartością firmy jest bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, klientów oraz kontrahentów. Jako pierwsi wprowadziliśmy zintegrowaną ofertę na budowę dróg betonowych, która otwiera nowe możliwości dla naszej Grupy z uwzględnieniem środków unijnych przyznanych na rozwój infrastruktury w Polsce. Zajmujemy czołowe miejsce w Europie pod względem standardów budownictwa ekologicznego w zakresie certyfikacji systemów BREEM i LEED. Nasze rozwiązania posiadają certyfikacje zgodną ze standardem ISO 14001 oraz certyfikatem BES 6001.

Więcej informacji na stronie: www.lafarge.pl; www.lafargeholcim.com

KONTAKT

Kontakt

Iwona Burzyńska

Dyrektor Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Lafarge w Polsce

iwona.burzynska@lafarge.com   

+48 502 786 986   

 

 

Monika Piekarska

Kierownik ds. PR

monika.piekarska@lafarge.com

+48 572 700 100

 

Al. Jerozolimskie 142 B
02-305 Warszawa

 

Dagmara Dzikiewicz

Biuro prasowe

dagmara.dzikiewicz@grayling.com

+48 601 575 117