Wytwórnie Lafarge ze znakiem jakości „Dobry Beton"

 

Cztery wytwórnie betonu firmy Lafarge otrzymały Znak Jakości "Dobry Beton". Wyróżnienia przyznało Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego podczas finałowej gali XIII kampanii Znak Jakości "Dobry Beton".

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce już od trzynastu lat przyznaje producentom betonu Znak Jakości „Dobry Beton”. Certyfikat ten otrzymują firmy, które spełniają najwyższe standardy w zakresie szeroko rozumianej produkcji betonu, obsługi klienta i ochrony środowiska naturalnego. Wytwórnie poddawane są kilkuetapowej procedurze kwalifikacyjnej, która rozpoczyna się od samooceny zakładu. Wytwórnie oceniane są także przez niezależnego audytora, a następnie nominowane przez Kapitułę Znaku Jakości, składającą się z uznanych autorytetów świata nauki i biznesu.

W tym roku aż cztery zakłady Lafarge pozytywnie przeszły wielostopniową weryfikację i otrzymały prawo posługiwania się Znakiem Jakości „Dobry Beton”. Są to wytwórnie Tczew, Chojna, Gorzów Wlkp.-Zawiercie oraz Świętochłowice-Lipiny.
 
„Znak „Dobry Beton” przyznany wytwórniom Lafarge to dowód na nasze niesłabnące starania, by dostarczyć klientom produkt o najwyższej jakości. Beton towarowy, który produkują nasze wytwórnie jest efektem wytężonej pracy wielu specjalistów. To także dbałość o urządzenia, które pracują w naszych zakładach i o wysoką jakość składników betonowej mieszanki. Dlatego z pełnym zaufaniem przechodziliśmy przez kolejne etapy kwalifikacyjne certyfikacji prowadzonej przez SPBT.” – podkreśla z dumą Janusz Miłuch, Dyrektor Generalny, Segment Budynków i Infrastruktury w Lafarge w Polsce.
 
Przedstawiciele zakładów Lafarge odebrali certyfikaty podczas finałowej gali XIII edycji kampanii Znak Jakości „Dobry Beton”, która odbyła się w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie 3 marca 2016 r.