Krzysztof Frączek
 

Image
Krzysztof Frączek

Dyrektor Handlowy cement luzem

Jest absolwentem budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dodatkowo kształcił się na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechnice Warszawskiej, gdzie uzyskał dyplom MBA w ramach Holcim Discovery Programme.

Z firmą Holcim związany od 2003 roku. Do 2015 roku pracował w linii produktowej Kruszyw, gdzie zarządzał zarówno obszarem sprzedaży, produkcji, importu oraz współpracą ze wschodem Europy pełniąc funkcję Dyrektora ds. Kruszyw Region Wschodni.

Obejmując w 2015 roku funkcję Dyrektora ds. Planowania Produkcji i Sprzedaży, reorganizował procesy w ramach projektu transformacji. Koordynował wówczas procesy planowania operacyjnego produkcji oraz sprzedaży dla linii produktowych cement, kruszywa i beton oraz optymalizację wyników spółek należących do grupy. W latach 2019-2024 jako Dyrektor ds. Sprzedaży B2B Region Południe, kierował sprzedażą cementu luzem, kruszyw oraz dodatków mineralnych w poległym regionie.

Od 1 marca 2024 roku pełni funkcję Dyrektora Handlowego Cement Luzem i odpowiada za obszar sprzedaży oraz logistyki cementu wraz z procesami wspierającymi w Holcim Polska.