Cementownia Kujawy Lafarge wsparła nowoczesne Centrum Ratownictwa w Żninie

 

W dniu 25 maja br. uroczyście otwarto nowoczesny obiekt Centrum Ratownictwa w Żninie. Miejsce powstało dzięki zaangażowaniu władz powiatowych, jego mieszkańców oraz wsparciu lokalnego przemysłu. Cementownia Kujawy Lafarge ufundowała salę do ćwiczeń siłowych dedykowaną strażakom z Powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

W ramach obchodów Powiatowych Dni Strażaka podczas uroczystości „Dzień Strażaka 2016", nastąpiło otwarcie nowoczesnego Centrum Ratownictwa w Żninie. „Jest to obiekt na miarę 21-go wieku, niezbędny dla dalszego funkcjonowania Pałuckiego Centrum Zdrowia. Miejsce to powstało, dzięki ogromnemu zaangażowaniu władz powiatowych i mieszkańców powiatu. Tego sukcesu nie byłoby bez tych ludzi, którzy mieli pomysł i koncepcję, ale również wiarę w realizację tego projektu. Ludzi, którzy z dużą determinacją, osobistym zaangażowaniem i codziennym nadzorem doprowadzili do realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia. Niemożliwe stało się możliwe." - podkreślał w swoim przemówieniu Stanisław Sobczyk, Dyrektor Cementowni Kujawy Lafarge.

Cementownia Kujawy miała swój udział w stworzeniu ośrodka, a w szczególności miejsca dedykowanego żnińskim strażakom. Ufundowała salę do ćwiczeń siłowych, na której wyposażenie przekazano 50 tysięcy złotych. W siłowni znalazły się wszystkie niezbędne przyrządy i maszyny do ćwiczeń, które pomogą strażakom z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej zachować sprawność fizyczną. Są to m.in.: maszyna wielofunkcyjna, atlas, dwie bieżnie, orbitrek, wioślarz treningowy oraz szereg przyrządów do ćwiczeń.Cementownia Kujawy podobnie jak cała grupa Lafarge czynnie uczestniczy w życiu lokalnych społeczności. Przekazanie środków na wyposażenie siłowni w nowym obiekcie Centrum Ratownictwa to nie pierwszy raz kiedy przedstawiciele Cementowni starają się aktywnie wspierać rozwój regionu. Warto przypomnieć, że w ubiegłych latach Cementownia zakupiła  defibrylatory oraz partycypowała  w zakupie endoskopu dla Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie. Również wspierała SPZOZ Barcin zakupując aparat do krioterapii oraz inny sprzęt rehabilitacyjny.