HOLCIM przejmie Izolbet wchodząc na rynek suchych zapraw i izolacji zewnętrznych

Holcim (dawniej Lafarge) podpisał warunkową umowę przejęcia firmy Izolbet, specjalizującej się w chemii budowlanej, suchych zaprawach i systemach izolacyjnych, których sprzedaż netto wynosi 150 mln złotych. Transakcja oczekuje na decyzję UOKiK.

Holcim przejmie 100 proc. udziałów w firmie Izolbet - znaczącego gracza na rynku suchych zapraw i systemów izolacji w Polsce, którego roczna sprzedaż sięga 150 mln złotych ( 35 mln CHF).

Akwizycja umożliwi Holcim rozwój na trzech kluczowych rynkach - renowacji, izolacji termicznej niezbędnej do poprawy efektywności energetycznej budynków oraz wykończenia budynków. Uzupełni również niedawną inwestycję Holcim w zakład produkcyjny suchych mieszanek w Krakowie. - mówi Xavier Guesnu, Prezes Zarządu Holcim w Polsce.

Przejęcie przyspieszy wzrost Grupy Holcim w obszarze rozwiązań i produktów, aby osiągnąć 30% sprzedaży netto Grupy do 2025 roku. Dedykowane rozwiązania dla budownictwa są kluczowym elementem rozwoju produktów i rozwiązań w Europie, zwłaszcza dzięki niedawnym przejęciom PRB Group we Francji i PTB-Compaktuna w Belgii. Jestem bardzo dumny z faktu, że polski rynek otrzymuje mocny dwucyfrowy impuls do wzrostu, a nasze zaawansowane rozwiązania pozwolą zwiększyć efektywność energetyczną budynków i budować w sposób szybszy i bardziej efektywny. Z niecierpliwością czekamy na powitanie zespołu Izolbet w rodzinie Holcim. - mówi Jan Jenish, CEO Grupy Holcim.

Izolbet posiada cztery zakłady produkcyjne w Budzynie, Gostyninie, Kleszczowie i Chmielowie zatrudniając blisko 170 osób. Produkty firmy dostępne są na terenie całego kraju poprzez sieć hurtowni, składów i sklepów budowlanych. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w drugiej połowie 2022.