Holcim dokonuje nowych akwizycji w obszarze betonu

 

Holcim (dawniej Lafarge) zamyka trzeci kwartał 2021 udanymi akwizycjami w obszarze betonu, rozwijając tym samym swoją działalność w tym obszarze. Wpływ tych działań na wynik firmy spodziewany jest już w 2022 roku.

Trzeci kwartał 2021 roku Holcim zamyka realizacją czterech akwizycji w obszarze betonu zlokalizowanych w różnych częściach Polski - Ustroniu Morskim, Inowrocławiu (Alstal Beton), Włocławku (Budizol) oraz Lęborku, gdzie planowana jest budowa nowego zakładu. Główną działalnością wszystkich zakładów jest produkcja betonu. Transakcje te pozwolą na istotne zwiększenie wolumenu sprzedaży betonu przez Holcim w ujęciu rocznym o około 120km³.

holcim 2021 j1a2062 bosco verticale srgb min

 

Dalszy rozwój działalności betonowej 

 

Dokonane transakcje to dalszy rozwój działalności betonowej w rejonie północnej Polski, oraz zwiększenie dostępności oferowanych przez Holcim innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. Klienci z tych rejonów zyskają dostęp m.in. do ECOPact, betonu o 40-50 mniejszym śladzie węglowym niż standardowy beton towarowy, Agilia Fibro, samozagęszczalnego betonu na fundamenty z włóknami stalowymi pozwalającego stosować między 40 a 50 mniej tradycyjnej stali, obniżając koszty i zmniejszając emisję ze stali. Poza tym w ofercie Holcim znajdują się też AIRIUM, lekka piana izolacyjna do ścian i stropów, która ma wysokie właściwości izolacyjne, nie zawiera związków lotnych i jest niepalna, a przez to bardzo bezpieczna. Posiada mniejszy ślad węglowy niż wełna i styropian oraz jest w 100 recyklingowalna.

 

holcim 2021 j1a3167 bosco verticale srgb min

 

Jako Holcim stawiamy na zrównoważone rozwiązania budowlane, które mają zapewnić lepszy komfort tworzonych budynków, bezpieczeństwo i przede wszystkim przyczyniać się do obniżenia śladu węglowego nowych jak i tych remontowanych obiektów. Nowe akwizycje pozwolą zwiększyć dostępność takich rozwiązań na Polskim rynku - mówi Xavier Guesnu, Prezes Zarządu Holcim w Polsce.

W sierpniu 2021 Holcim zamknął proces zakupu spółki Polcalc Nawozy Wapniowe do której należał zakład produkcji nawozów wapniowych w Lubieniu Kujawskim. Połączenie pozwoliło na stworzenie uzupełniającej się oferty najwyższej jakości naturalnych nawozów dla rolnictwa, produkowanych na bazie wapienia.

Więcej informacji znajduje się na: https://www.holcim.pl/beton