HOLCIM w Polsce wchodzi na rynek prefabrykacji

  • HM Factory to dostawca innowacyjnych, rozwiązań w zakresie budownictwa modułowego dla sektora mieszkaniowego, przemysłowego w Polsce i Skandynawii
  • Połączenie stwarza nowe możliwości dla zastosowania niskoemisyjnych produktów budowlanych Holcim w segmencie prefabrykacji.

Holcim (dawniej Lafarge), należący do grupy Holcim, sfinalizował transakcję przejęcia spółki HM Factory, producenta elementów prefabrykacji betonowej do budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego. Firma dostarcza takie rozwiązania jak ściany, klatki schodowe i balkony. Produkcja HM Factory wynosi 18 tys. m3 betonu rocznie. Firma ma siedzibę pod Warszawą i zatrudnia 70 osób.

Przejęcie HM Factory doskonałe uzupełnienia naszą działalność, dzięki czemu będziemy mogli oferować synergię technologii i surowców. Nie mogę się doczekać, żeby powitać pracowników HM Factory, których wiedza specjalistyczna w zakresie wydajnych konstrukcji modułowych będzie nieoceniona w realizacji naszej strategii i przyspieszaniu zielonej transformacji.

mówi Xavier Guesnu, Prezes Zarządu Holcim w Polsce.

Image
hm-factory.jpg

Rozwiązania prefabrykowane cechują się z jednej strony oszczędnością materiałów, zaś z drugiej są wytrzymałe i jakościowe. Ich wykorzystanie pozwala na zmniejszenie ilości odpadów generowanych w budownictwie, gdyż do produkcji modułowego wykorzystuje się mniej zasobów. HM Factory, dzięki połączeniu z Holcim skorzysta z innowacyjnych trendów budowlanych, na przykład takich jak druk 3D w inteligentnym projektowaniu czy wykorzystanie niskoemisyjnych cementów oraz systemów izolacji i ociepleń.

Strategiczny cel Holcim to bycie liderem innowacyjnych i zrównoważonych materiałów budowlanych, a prefabrykacja wpisuje się w jego realizację. Jednocześnie transakcja jest związana z globalną strategią Grupy — Strategią 2025, której celem jest rozszerzenie działalności w zakresie nowoczesnych rozwiązań i produktów w różnych segmentach budownictwa, takich jak pokrycia dachowe, izolacje i renowacje.