Xavier Guesnu nowym Prezesem Zarządu Holcim w Polsce

 

Z początkiem marca stanowisko Prezesa Zarządu Holcim (dawniej Lafarge) w Polsce objął Xavier Guesnu. Zastąpił on Federico Tonettiego, który pełnił tę funkcję od 2014 roku.

Xavier Guesnu z Grupą Holcim związany jest od ośmiu lat. Wcześniej od 2013 roku pełnił funkcję Dyrektora Generalnego linii kruszyw we wschodniej Kanadzie. W latach 2010-2013 odpowiadał za strategię i rozwój Holcim na rynkach globalnych, pełniąc funkcję Wiceprezesa ds. Strategii, Rozwoju, Przejęć i Fuzji. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu zawodowemu doskonale łączy zarządzanie strategiczne z działalnością operacyjną w dynamicznym otoczeniu biznesowym i zmieniających się uwarunkowaniach rynkowych.

Zawodowo najbardziej motywuje mnie realizacja nowych możliwości biznesowych oraz rozwój ludzi i obserwowanie, jak stają się coraz lepsi. Dlatego cieszę się, że stałem się częścią Holcim w Polsce i dołączam do tego wykwalifikowanego i kompetentnego zespołu. Wiem, że mając wspólne cele, osiągniemy je jako jeden zespół – powiedział Xavier Guesnu.

Xavier Guesnu stawia na dalszy rozwój, rentowny wzrost oraz wykorzystanie pełnego potencjału Holcim w Polsce. Nowe technologie i inwestycje w innowacje to dla nas priorytety. To dzięki nim nasza oferta dla Klientów jest szersza, bardziej kompleksowa i pomaga zwiększyć efektywność ich biznesu. Widzę już kilka świetnych przykładów takich działań: Solidna Ekipa, LH Engineering czy działania digital – podkreślił Xavier Guesnu.

Xavier Guesnu wcześniej pracował jako konsultant biznesowy dla międzynarodowej firmy konsultingowej Bain & Company. Jest Absolwentem Mines ParisTech, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych we Francji. Mówi biegle w 4 językach – ojczystym francuskim, angielskim, hiszpańskim i polskim.