Zrównoważone rozwiązania
 

Nasz wpływ na obecne wyzwania gospodarcze i klimatyczne nie kończy się tylko na zrównoważonych produktach. Od lat transformujemy nasz przemysł, szczególnie w obszarze produkcji cementu i betonu realnie wpływając na ograniczenie emisji CO2. Od 1995 roku, kiedy rozpoczęliśmy naszą działalność w Polsce, zredukowaliśmy całościowe nasze emisje o 45%. Ale to nie koniec! Rozumiemy, że mamy wpływ także na inne obszary naszej działalności i możemy zrobić więcej.

Image
ecoplanet.png

 

 

 

 

 

ECOPlanet


To rodzina cementów o obniżonej emisyjności produkowanych przy udziale paliw alternatywnych i surowców zdekarbonizowanych. Dzięki temu możliwa jest redukcja CO2 o co najmniej 40% w stosunku do standardowego cementu CEM I.

 

Dowiedz się więcej

ECOPact

 

Innowacyjny beton o prawie 50-procentowej redukcji śladu węglowego, dzięki minimalizacji użycia cementu i wprowadzeniu kruszyw z recyklingu. Jest ognioodporny i bezpieczny dla zdrowia, gdyż nie zawiera żadnych szkodliwych związków. Jest odporny na czynniki klimatyczne. Jako wszechstronny i bardzo plastyczny materiał, jest w stanie zrealizować najśmielsze projekty architektoniczne, zachowując ich odpowiednią wytrzymałość.

 

Dowiedz się więcej

Image
ecopact.png
Image
airium.png

AIRIUM

 

Izolacja oraz niższe rachunki za energię mają kluczowe znaczenie dla naszego komfortu. Dlatego AIRIUM, lekka piana izolacyjna do ścian i stropów na bazie cementu ma wysokie właściwości izolacyjne, zapewniając ciepło zimą i chłód latem. Jest bezpieczne, bez związków lotnych i niepalne. Dodatkowo posiada mniejszy ślad węglowym niż od wełny i styropianu. Jest w 100% recyklingowalna.

 

Dowiedz się więcej

Hydromedia


Hydromedia to beton wodoprzepuszczalny, doskonale oddający ideę szybszego i bardziej efektywnego, zrównoważonego budownictwa. Dzięki swojej charakterystycznej strukturze umożliwia szybkie odprowadzenie wody do gruntu czy systemu kanalizacji, zapobiegając jej odparowaniu i zapewniając powtórne użycie.

 

Dowiedz się więcej

Image
hydromedia.png
Image
aggneo.png

ECOSource™


ECOSource™ od Holcim to nowa jakość materiałów stosowanych w projektach inwestycyjnych. Dzięki zastosowaniu kruszyw z recyklingu betonu obniżasz koszty, redukujesz ilość materiału oraz masz możliwość ich produkcji blisko miejsca budowy. Tym samym zwiększasz swoją efektywność, redukujesz emisje związane z budową i transportem dostarczanego kruszywa oraz przyczyniasz się do minimalizacji zużycia zasobów naturalnych.

 

Dowiedz się więcej

Agilia™ Sols A


Posadzka anhydrytowa ‒ Agilia™ Sols A stosowana jest na podkłady podłogowe w budownictwie każdego typu. To zaawansowany technologicznie produkt o właściwościach samopoziomujących i płynnej konsystencji. Posadzka pozwala uzyskać równą i gładką powierzchnię podłoża. Jest doskonałym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe.

 

Dowiedz się więcej

Image
agilia-sols-a.png
Image
agilia-fibro.png

Agilia FIBRO


Beton samozagęszczalny Agilia FIBRO to produkt, który doskonale wpisuje się w ideę budownictwa zrównoważonego. Jego zastosowanie nie wymaga wibrowania, co znacznie ogranicza poziom hałasu. Ze względu na gładkość uzyskanych powierzchni, Agilia FIBRO eliminuje konieczność stosowania dodatkowych wylewek. Ogranicza też w znacznym stopniu ilość tradycyjnych zbrojeń prętami zbrojeniowymi, co zmniejsza koszt wykonania elementów budowlanych i zużycie stali oraz przyspiesza czas realizacji inwestycji.

 

Dowiedz się więcej