Beton, wytwórnie betonu - Katowice, woj. śląskie

W województwie śląskim Holcim (dawniej Lafarge) posiada wytwórnie betonu w trzech miastach, a mianowicie: Tychy, Bielsko-Biała i Świętochłowice. W Katowicach nie mamy aktualnie betoniarni, ale dzięki szerokiej dystrybucji i obecności w sąsiednich miastach zapewniamy wysokiej jakości beton klientom ze Śląska, bez względu na miejsce dostawy.

Wytwórnie Holcim znajdziesz w całym kraju. Każda z nich zajmuje się produkcją i dostawą wysokiej jakości betonu towarowego, również dla klientów z województwa śląskiego. Jesteśmy liderem w branży – działamy na polskim rynku od 1995 roku jako część globalnej Grupy Holcim, która produkuje cement, beton, kruszywa i dostarcza rozwiązania dla firm wykonawczych, architektów i inżynierów na całym świecie.

Betoniarnie na Śląsku zlokalizowane są w Tychach, Bielsku-Białej oraz w Świętochłowicach. Dostarczają mieszanki betonowe do wielu okolicznych miejscowości, swym zasięgiem obejmując prawie całe województwo śląskie: Katowice, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Gliwice, Zabrze, Siemianowice Śląskie. Zakłady produkują również wylewki anhydrytowe, które są dostarczane do miejscowości oddalonych nawet o 100 km jak Rybnik, Częstochowa, Żywiec, Jastrzębie-Zdrój, Lubliniec.

 

Dostawa betonu na Śląsku

 

Obsługujemy największe inwestycje w całej Polsce, które można znaleźć w naszym portfolio (zobacz: Nasze Realizacje). Między innymi wsparliśmy przebudowę stadionu w Zabrzu, dostarczając dekoracyjny beton nawierzchniowy w trzech kolorach oraz niezbędny styrobeton - całość nawierzchni wyniosła ok. 25 000 m².

 

Obecnie Holcim posiada trzy wytwórnie betonu w województwie śląskim:

  • Wytwórnia betonu Bielsko-Biała, ul. Strażacka 60 
  • Wytwórnia betonu Świętochłowice, ul. Mickiewicza 22 
  • Wytwórnia betonu Tychy, ul. Przemysłowa 55

 

Klientom ze Śląska proponujemy, obok betonów standardowych, również nowoczesne betony o znakomitych parametrach, w tym ekologiczne materiały budowlane. W ofercie Holcim znajduje się beton zero- i niskoemisyjny z grupy EcoPact o obniżonym śladzie węglowym do 48 w stosunku do standardowego betonu towarowego (poziom redukcji uzależniony jest od klasy betonu oraz klasy ekspozycji).

Oprócz produkcji betonów nasze zakłady zajmują się produkcją posadzki anhydrytowej Agilia Sols A, która wyróżnia się właściwościami samopoziomującymi i płynną konsystencją, która pozwalającą uzyskać równą i gładką powierzchnię podłoża. Stosuje się ją na podkłady podłogowe we wszelkiego rodzaju budownictwie.

 

Beton towarowy jako specjalność Holcim

 

Specjalnością wytwórni betonu Holcim jest beton towarowy - uniwersalny i najbardziej popularny materiał budowlany o wszechstronnym zastosowaniu, który wyróżnia się znakomitą trwałością, plastycznością oraz wytrzymałością. Zapewnia takie korzyści jak: oszczędność czasu ze względu na szybkość i łatwość wbudowania, oraz oszczędność kosztów, ponieważ oferowany beton jest w atrakcyjnej cenie. Beton towarowy doskonale sprawdza się jako materiał konstrukcyjny do elementów nośnych jak np. fundamenty budynków.

Klientom ze Śląska oferujemy beton w wielu klasach i o różnych zastosowaniach – od betonu klasy C8/10 do C40/50 i wyższych produkowanych na specjalne życzenia.

Wytwórnie betonu Holcim Śląsk zajmują się komponowaniem i sprzedażą mieszanek betonowych również z możliwością zmiany receptur, aby dopasować produkt pod wymagania inwestycji. Za każdym razem uzyskiwana jest mieszanka betonowa o doskonałych parametrach jakościowych, a nad każdym zamówieniem czuwają doradcy techniczni. Takie korzyści są gwarantowane tylko w przypadku zamówienia betonu u renomowanego producenta, a Holcim Polska właśnie takim jest.

 

Gotowy beton od producenta

 

Holcim zajmuje się produkcją betonu, cementu i kruszyw. Klientom ze Śląska zapewniamy wysokiej jakości mieszanki betonowe, które spełniają najwyższe normy. Oferowane betony powstają poprzez zmieszenie cementu o wysokich parametrach fizykochemicznych z kruszywem o różnej grubości, wodą i domieszkami. Receptury mieszanek betonowych Holcim można dowolnie modyfikować, w zależności od potrzeb inwestycji i dalszej eksploatacji.

 

Holcim klientom z Katowic i z całego Śląska oferuje między innymi:

  • betony standardowe o różnych klasach wytrzymałości i ekspozycji z dodatkowymi parametrami jak np. wodoszczelność 
  • betony specjalne, w tym beton wodoprzepuszczalny Hydromedia™ do podbudowy pod różnego rodzaju nawierzchnie użytkowe, który umożliwia bardzo szybkie odprowadzenie wody deszczowej do gruntu bądź systemów kanalizacji 
  • betony techniczne jak np. beton posadzkowy zbrojony włóknami polimerowymi, polipropylenowymi lub stalowymi, czy lekki pianobeton o dobrych właściwościach termoizolacyjnych i akustycznych 
  • betony infrastrukturalne, w tym beton wałowany Rolltec™ i inne betony drogowe spełniające wymagania Ogólnej Specyfikacji Technicznej GDDKiA 
  • mieszanki stabilizacyjne, również według receptur klienta

 

W ofercie śląskich wytwórni betonu Holcim znajdują się też:

 

Beton Holcim spełnia najwyższe wymagania stawiane przed producentami betonu. Jest produkowany zgodnie z normą PN-EN 206 A1:2016-12. Wysoki standard produkcji wspiera wdrożony system Zakładowej Kontroli Produkcji. Każdy beton jest certyfikowany, tj. ma niezbędne certyfikaty właściwości użytkowych, świadectwa jakości, deklaracje oraz przyznany Krajowy Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji nadany przez Instytut Techniki Budowlanej.

Gwarantujemy, że mieszanki betonowe dostarczane przez wytwórnie betonu Holcim na Śląsku spełniają najsurowsze normy jakościowe stawiane przed producentami betonu. Ponadto betoniarnie wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia, a sama produkcja odbywa się na nowoczesnych węzłach betoniarskich z systemami podgrzewania składników. Nad zautomatyzowanym procesem produkcji czuwa doświadczony personel o wysokiej wiedzy i kompetencjach. Dzięki temu oferujemy beton o stabilnych parametrach i niezmiennej, wysokiej jakości.

 

Kontakt do Holcim Śląsk

 

Holcim Polska to nie tylko renomowany producent betonu i sprawdzony dostawca, ale przede wszystkim partner wspierający biznesy swoich klientów. Klientom ze Śląska, z takich miast jak Katowice, Bielsko-Biała, Tychy, Świętochłowice, Dąbrowa Górnicza i innym, dostarczamy wysokiej jakości betony oraz zapewniamy wsparcie doradców na każdym etapie inwestycji.

Oferta betonu dla Katowic i całego Śląska skierowana jest do klientów z różnych branż, w tym prywatnych, jak i korporacyjnych. Stale współpracujemy z wykonawcami, projektantami i inwestorami. Wspieramy inwestycje w całym kraju, niezależnie od ich rozmiarów oraz wymagań — zarówno małe jak budowa domu jednorodzinnego, jak i większe typu budowa biurowców, dróg publicznych czy budowli użyteczności publicznej.

Zapewniamy rozwiązania dla budownictwa, infrastruktury, transportu i rolnictwa, a także usługi pompowania mieszanki betonowej. Realizujemy również indywidualne, specjalne zamówienia klientów i oferujemy kompleksowe doradztwo produktowe i techniczne.

Holcim na Śląsku oprócz produkcji i dostawy betonu prowadzi również sprzedaż cementu i kruszyw. Bogaty katalog produktów na pewno spełni Państwa potrzeby, dlatego zachęcamy do kontaktu i do skorzystania z oferty dostawy betonu Holcim. Dzięki szerokiej sieci dystrybucji beton dostarczamy w każdy zakątek województwa śląskiego, nie tylko do miast, w których działają nasze wytwórnie betonu, ale też poza ich granice, w tym do Katowic, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia, Myszkowa, Częstochowy i dalej. Zapewniamy szeroką ofertę betonu, dostawę zawsze na czas, a także techniczne wsparcie naszych doradców.

 

Betoniarnie Holcim w województwie śląskim

Wytwórnie betonu, sprzedaż

Adam Słowiak

Dyrektor Sektora RMX Śląsk - Podkarpacie

tel.: 519 537 020

 

Wytwórnia betonu Bielsko-Biała

ul. Strażacka 60

43-382 Bielsko-Biała

tel.: 502 786 882 

Zobacz na mapie

 

Piotr Robak

tel.: 519 537 048

piotr.robak@holcim.com

 

Wytwórnia betonu Tychy

ul. Przemysłowa 55

43-100 Tychy

tel.: 697 697 166 

Zobacz na mapie

Łukasz Strojecki

tel.: 506 475 991

lukasz.strojecki@holcim.com

 

Wytwórnia betonu Świętochłowice

ul. Mickiewicza 22

41-605 Świętochłowice

tel.: 519 537 070 

Zobacz na mapie

Marcin Jasiński

tel.: 502 786 644

marcin.jasinski@holcim.com

 

 

 

infrastruktura123
 

Wytwórnie produkujące AgiliaTM Sols A

Produkcja Holcim

Wytwórnia betonu Bielsko-Biała

ul. Strażacka 60,

43-382 Bielsko-Biała 

Zobacz na mapie

 

Piotr Robak

tel.: 519 537 048 

piotr.robak@holcim.com

 

 

Wytwórnia betonu Świętochłowice

ul. Mickiewicza 22,

41-605 Świętochłowice 

Zobacz na mapie

Marcin Jasiński

tel.: 502 786 644 

marcin.jasinski@holcim.com

 

 

kontakt beton agila
Image
info.png

Centrum obsługi reklamacji

+48 572 727 450

Image
repair.png

Doradztwo techniczne

Image
phone.png

Zamówienia i informacje