Magdalena Nędza

Magdalena Nędza

 


 

Magdalena Nędza - kierownik sił sprzedaży B2C - Region Południe. Od 10 lat pracuje w Holcim.

Od ponad 10 lat pracuje w naszej firmie. Magdalena, w ramach wewnętrznej rekrutacji, otrzymała stanowisko kierowniczki sił sprzedaży B2C na Region Południe. Dziś zarządza 4-osobowym zespołem w całości złożonym z mężczyzn.

Magdalena pracę w „męskiej branży” rozpoczęła przez przypadek. Szukała elastycznych godzin pracy, które wtedy znalazła właśnie u nas. Była pierwszą kobietą w zespole zajmującą to stanowisko. Na początku były trudności związane z branżą techniczną czy inżynierskim językiem na budowach. Wtedy bardzo ważne było dla niej wsparcie, które otrzymała od współpracowników, pomagali jej i doceniali ją. Szczególnie za to charakterystyczne dla kobiet, takie bardzo opiekuńcze podejście do klienta.

”Czuje się dobrze w tym, co robię. Wyzwania dają mi energię do działania. Cieszę się, że pomimo trudności wspólnie szukamy rozwiązań. Cenię sobie odpowiedzialność za ludzi, za ich karierę, za wynik, który wspólnie staramy się dowieźć”.

Zapytana, jakie rozwiązania wdrożyłaby w Holcim (dawniej Lafarge), aby zwiększyć różnorodność, odpowiada, że chciałaby widzieć więcej kobiet na najwyższych stanowiskach i nie tylko. W opinii Magdaleny w tak męskiej branży kobiety powinny być pewne siebie, mieć swoje zdanie i swój styl pracy. Połączenie cech kobiet i mężczyzn, różnych kompetencji i doświadczeń daje najlepsze rezultaty i wyniki.

”Chciałabym, abyśmy pokazywali kobietom argumenty przemawiające za pracą w takim miejscu. Tutaj nie ma kłopotu z założeniem rodziny, urlopem macierzyńskim czy szansą na awans. Poza tym dobre pomysły zawsze są w cenie. Do tego potrzebna jest po prostu pewność siebie i otwartość na zmiany. Tego życzę wszystkim kobietom w Holcim i nie tylko”.