stanislaw-sobczyk.jpg

Stanisław Sobczyk
 

Dyrektor Przemysłowy Cementu

Stanisław Sobczyk związany jest z Grupą Holcim od początku jej działalności w Polsce. Funkcję Dyrektora Przemysłowego Cementu pełni od sierpnia 2018 roku. Odpowiada za produkcję cementu, zapewnienie paliw alternatywnych i surowców do ich produkcji, a także za stosowanie alternatywnych surowców do produkcji klinkieru oraz dodatków mineralnych do cementu.

Swoją karierę rozpoczął w 1983 roku jako inżynier w dziale technicznym Cementowni Małogoszcz. Następnie pełnił tam różne funkcje m.in. w dziale utrzymania ruchu, transporcie, czy produkcji. Był również dyrektorem zakładu w latach 2005-2008. Od 2008 do 2011 roku pracował w Europejskim Centrum Technologicznym Grupy Holcim w Wiedniu, gdzie odpowiadał za rozwój cementowni w Rumunii, Niemczech i Mołdawii. W 2011 roku objął funkcję dyrektora przemysłowego w spółce Holcim Industries South Africa odpowiadając za produkcję cementu w trzech zakładach produkcyjnych. Od listopada 2013 roku do lipca 2018 roku pełnił funkcję Dyrektora Cementowni i Kopalni Kujawy.

Stanisław Sobczyk jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Prywatnie jest żonaty, ma dwóch synów oraz troje wnucząt. Pasjonują go podróże, sport i motoryzacja. Po pracy lubi aktywnie wypoczywać we własnym ogrodzie.