25 lat Lafarge w Polsce

Dokładnie 25 lat temu, w 1995 roku, Lafarge rozpoczął swoja działalność w Polsce. Ćwierć wieku pozwoliło nam osiągnąć pozycję czołowego producenta materiałów budowlanych na polskim rynku. Produkujemy cement, kruszywa i beton wyłącznie z lokalnych surowców, ciągle ulepszając nasze produkty i rozwiązania.

 

Od 25 lat budujemy dla rozwoju

Nasza działalność nie kończy się tylko na produkcji materiałów budowlanych. W ciągu 25 lat ewoluowaliśmy od producenta materiałów do firmy, która ma wkład w rozwój gospodarczo – społeczny Polski oraz podchodzi do swojej działalności w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Dziś nasza działalność ma wpływ na wiele obszarów takich jak: gospodarka, zatrudnienie, bezpieczeństwo czy troska o środowisko naturalne i społeczności lokalne.

Pomogliśmy i pomagamy realizować projekty infrastrukturalne, które stały się krokami milowymi w rozwoju gospodarczym naszego kraju. Z naszym udziałem powstało wiele ikonicznych obiektów budowlanych – zobaczysz je w zakładce Nasze Realizacje. Podjęliśmy szereg działań w celu wyznaczenia nowych standardów w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracowników w trakcie wykonywania pracy, wykraczając daleko ponad obowiązujące prawnie standardy. Prowadzimy aktywną współpracę z lokalnymi społecznościami wokół naszych zakładów, mając na uwadze wspólne podnoszenie potencjału ekonomiczno – społecznego regionów, w których działamy. Powołaliśmy również Fundację Lafarge Wspólnie, która pomaga realizować te działania.

W sposób aktywny uczestniczymy w rozwiązywaniu największych wyzwań współczesnego świata, jakim są zmiany klimatu i ochrona środowiska. Robimy to poprzez lokalne działania. Zmodernizowaliśmy i dalej inwestujemy w nasze zakłady, skutecznie obniżając emisję CO2 przy zastosowaniu najlepszych dostępnych technologii. Prowadzimy badania i tworzymy produkty, które mają obniżony ślad węglowy. Jesteśmy aktywnym i skutecznym ogniwem gospodarki obiegu zamkniętego, przyczyniając się do minimalizacji liczby odpadów zalegających na polskich wysypiskach. Rozumiemy, że dbałość o środowisko jest kluczowa. Dlatego wraz z ośrodkami naukowymi wypracowaliśmy innowacyjną metodę rekultywacji terenów, na których prowadzimy działalność górniczą, przywracając w stu procentach naturalne środowisko.

 

To nasze najważniejsze osiągnięcia, jakich dokonaliśmy w ciągu 25 lat. Mówimy o tym, gdyż uważamy, że działalność biznesowa ma dziś szerszy wymiar i może odbywać się z korzyścią dla wielu stron. Tak więc, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co zrobiliśmy w ciągu tych 25 lat w Polsce, to poświęć chwilę i zobacz poniższą infografikę, możesz ją również pobrać na dysk.

 

Zespół Lafarge w Polsce

lafarge 25 lat infografika

Pobierz infografikę