Laboratoria Małogoszcz i Kujawy w światowej czołówce jednostek badawczych!

 
 
robot na kujawach lafarge
Robot w laboratorium Kujawy.

Nasze laboratoria cementowe po raz kolejny zostały docenione w międzynarodowym teście Grupy Holcim, który ocenia dokładność analiz laboratoryjnych (test RRT). Laboratorium Małogoszcz i Kujawy w czołówce spośród 156 zgłoszonych ośrodków z całego świata.

W przeprowadzonych w tym roku międzynarodowych testach Laboratoria Małogoszcz i Kujawy mogą poszczycić się wynikami w 100 zgodnymi z celami Grupy Holcim. Na szczególną uwagę zasługuje 4 miejsce Laboratorium z Małogoszcza w analizach cementu.

 

Wysokie miejsce w światowej czołówce laboratoriów Grupy LH to wielki sukces i dowód pełnego zaangażowania i rzetelnej pracy zespołów z obu ośrodków. Składa się na to staranne wykonywanie badań, praktyka i doświadczenie wyniesione z codziennej pracy. Każdego dnia zespoły laboratoriów wykonują wiele specjalistycznych badań.

Cementownia Kujawy może poszczycić się unikalnym laboratorium w polskim przemyśle cementowym - nowoczesne, innowacyjne i w pełni zautomatyzowane laboratorium kontroli jakości w toku produkcji. Laboratorium wykorzystuje najnowsze rozwiązania w zarządzaniu produkcją cementu.

W pełni zautomatyzowane jest też pobranie prób z układu ich dostarczenie do laboratorium oraz przygotowywanie do badania. Laboratorium wspomaga pracę operatora centralnej sterowni dzięki częstszym analizom klinkieru i cementu. Wykonując badania co godzinę, operator centralnej sterowni może szybciej i sprawniej reagować na nieprawidłowości w próbce.

transport tasmowy pomiedzy analizatorami lafarge
Transport taśmowy pomiędzy analizatorami.

Dzięki temu lepiej kontrolujemy jakość i unikamy ryzyka produkcji cementów z niewłaściwymi parametrami. Każdego dnia specjaliści z obszaru jakości, produkcji i utrzymania ruchu utrzymują pełną sprawność zautomatyzowanego laboratorium.

Laboratorium Małogoszcz to przykład perfekcyjnej współpracy między pracownikami w Kontroli Jakości i całego zakładu cementowni. Bez wzajemnego wsparcia nie osiągnęlibyśmy tak dokładnych pomiarów.

Okazuje się to kluczowe przy wdrażaniu nowych produktów, takich jak choćby dedykowany do posadzek iX CPP20. Proces ten wymaga wielu dodatkowych badań i precyzyjnej analizy rezultatów. Bez nich zdobycie certyfikatu na nowy produkt nie byłoby możliwe.

Dzięki pracy naszych laboratoriów zyskujemy pewność, że nasi klienci otrzymują produkty najwyższej jakości. Ciągła sprzedaż w każdym zakładzie potwierdza, że wysiłek naszych pracowników przekłada się na satysfakcję naszych klientów.

Autorami tekstu są: Jolanta Zdunowska, Kierownik Jakości w Laboratorium Kujawy, Krzysztof Kotwica, Koordynator ds. Jakości w Laboratorium Małogoszcz.

Artykuły