Lafarge z dwiema świętokrzyskimi nagrodami gospodarczymi

 
  • Ambasador Regionu 2015 dla Cementowni Małogoszcz 

  • Lider Regionu 2015 dla Kopalni Dolomitu Radkowice w kategorii Górnictwo

Lider Regionu to jedna z najstarszych nagród gospodarczych przyznawanych firmom i instytucjom, które poprzez swoje osiągnięcia i wiodącą postawę promowały woj. świętokrzyskie. W ciągu ostatnich 16 lat kapituła nagrody przyznała ponad 300 wyróżnień w 40 kategoriach.
 
W tym roku firmę Lafarge nagrodzono podwójnie. Cementownia Małogoszcz otrzymała wyjątkowy tytuł Ambasadora Regionu, a Kopalnia Dolomitu Radkowice tytuł Lidera Regionu, w kategorii Górnictwo.
 
Oba zakłady są liderami nie tylko w regionie świętokrzyskim, ale też w swoich branżach. Firma Lafarge stale inwestuje w ich rozwój, także technologiczny. Cementownia Małogoszcz postawiła min. na ekologiczne podejście do środowiska naturalnego. To pozwala jej na produkcję aż 11 innowacyjnych rodzajów cementu i prowadzenie prac nad rozwojem nowych produktów. Dzięki ogromnym inwestycjom poczynionym w ostatnich latach, Cementownia ta stała się jednym z najnowocześniejszych zakładów na świecie. Eksperci z różnych krajów przyjeżdżają, aby zapoznać się z jej rozwiązaniami technologicznymi i proekologicznymi. Kopalnia Radkowice to także prężnie działający zakład i niekwestionowany lider w Polsce. Posiada jeden z najbardziej nowoczesnych i zoptymalizowanych parków maszynowych. Kopalnię opuszcza rocznie 2,5 mln ton kruszywa. Jednak oba zakłady, choć rozpoznawane w kraju i na świecie, szczególnie angażują się w życie lokalnej społeczności. Przyjmują za cel dbałość o bezpieczeństwo pracowników i środowiska naturalnego. Dlatego każdy z zakładów prowadzi w tym obszarze regularne działania edukacyjne i promocyjne.
 
Dyrektor Cementowni Małogoszcz – Jacek Patyk oraz Dyrektor Kopalni Radkowice – Mariusz Adamek odebrali przyznane zakładom nagrody w piątek 29 stycznia 2016, podczas uroczystej gali Liderzy Regionu w Hotelu Kongresowym w Kielcach.