Lafarge ze Srebrnym Listkiem CSR Polityki

 
 
lafarge ze srebrnym listkiem csr polityki

Nasza firma już po raz drugi została nagrodzona Srebrnym Listkiem CSR Polityki za swoją odpowiedzialność i zaangażowanie społeczne. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał też Zakład Separacji Popiołów Siekierki. Podczas uroczystej gali nagrodę odebrała Magdalena Grońska, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa, Ochrony Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju.

6 kwietnia miała miejsce uroczysta gala, podczas której po raz ósmy wręczono wyróżnienia. Srebrny Listek CSR Polityki jest potwierdzeniem, że prowadząc swoją działalność, Lafarge w Polsce wyznacza standardy, a swoje działania prowadzi w oparciu o najlepsze globalne praktyki.

Jury konkursu doceniło odpowiedzialne podejście firmy do prowadzenia biznesu oraz spełnianie najwyższych standardów CSR w odniesieniu do normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000. Jest to rodzaj przewodnika po siedmiu kluczowych obszarach odpowiedzialności organizacji, jakimi są: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne.

Dodatkowo wśród 14 wyróżnionych projektów, które mogą być dla innych firm inspiracją do działania, znalazł się Zakład Separacji Popiołów Siekierki - projekt zrealizowany wspólnie z PGNiG Termika. Zakład oczyszcza popioły lotne powstające podczas spalania węgla i przekształca je w dwa rodzaje produktów, które wprowadzane są ponownie do obiegu. Inwestycja została wyróżniona jako realizująca w pełni założenia gospodarki obiegu zamkniętego.

Listki CSR przyznawane są we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu na podstawie przeprowadzonych ankiet. W tegorocznej edycji wzięło udział 111 firm. Zestawienie Listków CSR Polityki ma być zachętą dla firm do pracy nad ulepszaniem swoich działań zarządczych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu i realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

Artykuły