Dogtrekking w Barcinie

 
 
dogtrekking z lafarge w barcinie 2019

Na starcie stanęło 35 uczestników z 40 psami. Trasa miała długość 3,9 km, a najszybszy zawodnik pokonał ją w 20 minut! Zawodom towarzyszyła zbiórka na rzecz Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu. Zebraliśmy ponad 8,5 tys. zł! Dziękujemy!

Wśród atrakcji były m.in. warsztaty z udzielania pierwszej pomocy zwierzętom oraz resuscytacja na psim fantomie. Rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu pt. “Mój przyjaciel zwierzak". Do wykonania prac konkursowych należało użyć materiałów wtórnych. Sponsorem nagród była nasza spółka Geocycle Polska.

Wydarzenie było doskonałą okazją nie tylko do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnej i przyjaznej atmosferze, ale również do pomagania psiakom.

– Dzienny koszt utrzymania zwierzęcia w schronisku może sięgnąć nawet 15 złotych. W Inowrocławiu jest średnio 190 zwierząt, co oznacza milion złotych w skali roku. Liczy się więc każda złotówka – mówi Weronika Sobik, koordynator projektu Dogtrekking z Holcim. – Dogtrekking to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, podnosi poziom endorfin, a dzielenie pasji z naszym czworonożnym przyjacielem jest dodatkową motywacją. Na to nakłada się cel nadrzędny. Biegnąc razem z Holcim (dawniej Lafarge) pomagamy zapewnić pełną miskę psom, które szukają nowego domu – przekonuje Weronika Sobik.

Dogtrekking z Holcim, czyli bieg na orientację z psem, został zorganizowany dzięki programowi grantowemu Ludzie Holcim fundacji WSPÓLNIE - Fundacja Holcim przy współudziale Miasta i Gminy Barcin.

W ramach programu Ludzie Holcim nasi pracownicy mogą zgłaszać inspirujące pomysły, które zwiększą bezpieczeństwo i pomogą lepiej chronić zdrowie, poprawią wykorzystanie przestrzeni (infrastruktury) w firmie lub poza nią, pozytywnie wpłyną na środowisko naturalne lub też edukują innych pracowników lub lokalną społeczność.

Artykuły