Druga edycja raportu „W trosce o biznes, ludzi, planetę”. Wyniki, które robią wrażenie

 
 
lafarge i zrownowazony rozwoj

Trzykrotne obniżenie wskaźnika wypadkowości, szereg inwestycji wpływających na redukcję emisji CO2 przy jednoczesnym zwiększeniu wykorzystania paliw alternatywnych. Ponad 78 tys. beneficjentów działań WSPÓLNIE – Fundacji Holcim (dawniej Lafarge) – to zaledwie kilka przykładów, z których możemy być dumni. Wszystkie nasze działania opisujemy w najnowszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju.

Druga edycja raportu „W trosce o biznes, ludzi, planetę” przedstawia działania na rzecz zrównoważonego rozwoju realizowane w latach 2017-2018. Prezentujemy w nim również specjalne lokalne dodatki, pokazujące zaangażowanie firmy i WSPÓLNIE – Fundacji Holcim w projekty wspierające społeczności mieszkające w sąsiedztwie naszych zakładów. W każdej lokalnej broszurze zamieściliśmy informacje o zakładzie, inwestycjach w ochronę środowiska na danym terenie i wysokości lokalnych podatków płaconych przez Holcim. Ciekawostką są dane dotyczące zarówno liczby bezpośrednio zatrudnionych pracowników, jak i liczba tzw. indukowanych miejsc pracy w firmach podwykonawczych.

Najnowszy raport, podobnie jak poprzedni, podzielony jest na trzy tematyczne części: biznes, ludzie i planeta. Do raportu wybraliśmy najważniejsze zagadnienia z obszaru zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Skrupulatnie raportowaliśmy efekty lokalnych działań, które składają się na globalny sukces całej firmy. Ruszyliśmy w teren, aby porozmawiać z osobami bezpośrednio zaangażowanymi w realizację celów zrównoważonego rozwoju w danym regionie. Było to istotne, ponieważ charakter naszej działalności powoduje, że musimy ze szczególną troską podchodzić do tematów lokalnych i środowiskowych.

Często podkreślamy, że konsekwentnie realizujemy i rozliczamy ambitne cele. W 2017 roku na terenie Cementowni Kujawy zbudowaliśmy Zakład Produkcji Paliw Alternatywnych, dzięki czemu nie tylko zwiększamy wykorzystanie paliw alternatywnych, ale jesteśmy też częścią odpowiedzi na problem zagospodarowania odpadów komunalnych i redukcji śladu węglowego. To jedna z największych platform tego typu w Europie. Ponadto w zeszłym roku Holcim, wspólnie z PGNiG Termika, otworzył Zakład Separacji Popiołów Siekierki. Jest to drugi tego typu obiekt w Polsce, który oczyszcza popioły lotne, powstające podczas spalania węgla dostarczając pełnowartościowego surowca oraz paliwa. Te przykłady stanowią znaczący i realny wkład przemysłu w gospodarkę obiegu zamkniętego.

Autorem tekstu jest Łukasz Ludwisiak, Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju.

 
lafarge raport zr 2017 2018 okladka mini

Raport CSR z dodatkowymi broszurami

Zachęcam do lektury Raport Zrównoważonego Rozwoju Lafarge w Polsce 2017-2018 i towarzyszących mu lokalnych broszur. Dopiero informacje zebrane w jednym miejscu pokazują, jak imponująca jest skala naszych inicjatyw i zaangażowania.

 

Pobierz pełny raport „W trosce o biznes, ludzi, planetę”

Artykuły