Zagłosuj na raport społeczny Lafarge i wypromuj z nami dobre praktyki CSR!

 

 

Z przyjemnością informujemy, że Lafarge Polska bierze udział w konkursie Raporty Społeczne, którego głównym celem jest upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego. Mamy szansę zdobyć nagrodę internautów, dlatego zachęcamy do oddania głosu na nasz raport w głosowaniu internetowym.

Zadaniem konkursu Raporty Społeczne jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które nie tylko efektywnie prowadzą działalność uwzględniającą interesy społeczeństwa oraz środowiska, ale też komunikują to w sposób przejrzysty i zrozumiały zarówno dla klientów, jak i interesariuszy. Ocenie podlegają tylko te raporty społeczne, które w sposób wiarygodny prezentują dokonania w obszarach CSR – i Lafarge to kryterium spełnia!

Lafarge bierze udział w konkursie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Raport Lafarge ma szansę zyskać nagrodę w trzech kategoriach, a mianowicie: nagroda jury, dziennikarzy oraz internautów. W tym miejscu chcielibyśmy zachęcić do internetowego oddawania głosu na raport zrównoważonego rozwoju Lafarge w Polsce „W trosce o biznes, ludzi, planetę”.

 
zaglosuj na lafarge

Jak głosować?

  1. Wejdź na stronę: http://raportyspoleczne.pl/zaglosuj-na-raport/
  2. Odnajdź raport Lafarge. Pomocna jest w tym przypadku kombinacja klawiszy Ctrl F i wpisanie słów “Lafarge” – wtedy od razu przeniesie Cię do naszego raportu.
  3. Zaznacz pole przy raporcie Lafarge. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wybrać 3 pozycje, dlatego oprócz Lafarge zaznacz inne raporty, które Twoim zdaniem zasługują na wyróżnienie.
  4. Przejdź na dół strony i wpisz swój adres e-mail oraz zaznacz, kim jesteś (pole “Interesariusz”).
  5. Wejdź na swoją skrzynkę e-mail i kliknij link aktywacyjny potwierdzający oddanie głosu.
  6. To wszystko. Dziękujemy za oddany głos!
 

Głosowanie trwa do 16 września 2019, do końca dnia.

Więcej o raporcie dowiesz się w zakładce Zrównoważony rozwój.

O konkursie Raporty Społeczne

Organizatorami projektu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Deloitte. Do 2014 r. konkurs współorganizowały firmy PwC i CSR Consulting, a w 2015 r. – firma SGS.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2007 roku.

Kryteria oceny raportów przez jury zostały opracowane na podstawie europejskich wytycznych The European Sustainability Reporting Association (ESRA) oraz zweryfikowane na drodze dialogu z ekspertami przeprowadzonego w 2008 roku. Nad całością czuwa jury składające się z ekspertów z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i społecznej odpowiedzialności biznesu, które ocenia raporty pod kątem kompletności, zaufania i komunikacji.

Niezmiernie się cieszymy, że nasz drugi raport zrównoważonego rozwoju „W trosce o biznes, ludzi, planetę” zakwalifikował się do konkursu i tym samym Lafarge ma szansę stać się wzorem do naśladowania dla innych przedsiębiorstw w zakresie dobrych praktyk CSR oraz ich raportowania.

Artykuły