„Laboratorium Architektury” odwiedziło Dom Dziecka w Nagłowicach

 

WSPÓLNIE – Fundacja Holcim zorganizowała warsztaty architektoniczne w Domu Dziecka w Nagłowicach, w powiecie jędrzejowskim. Zajęcia są częścią ogólnopolskiego programu „Laboratorium Architektury”, który realizowany jest  w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski. Warsztaty w Domu Dziecka  w Nagłowicach były odpowiedzią na potrzebę zgłoszoną podczas sesji dialogu społecznego w Cementowni Małogoszcz.  
 
„Laboratorium Architektury” w czerwcu br. odwiedziło Dom Dziecka w Nagłowicach. W ramach zajęć dzieci poznały historię architektury, dowiedziały czym jest plan oraz przekrój pomieszczenia, pokoju. Wzięły również udział w dyskusji na temat architektonicznych trendów i rozwiązań. To wszystko, stało się inspiracją do stworzenia własnego projektu. Przez chwilę dzieci poczuły się jak młodzi architekci i przy pomocy kolorowych materiałów – papieru, sznurka, wykałaczek oraz ogromnej ilości plasteliny, stworzyły makietę własnego domu. Warsztaty były odpowiedzią na potrzebę zgłoszoną podczas dialogu społecznego w Cementowni Małogoszcz, który Holcim w Polsce zorganizował już po raz drugi. 


- Bardzo cieszymy się, że firma tak szybko odpowiedziała na zgłoszoną przez nas potrzebę. Dzieci z naszego domu dziecka również podczas wakacji chcą uczestniczyć w kreatywnych zajęciach, uczyć się nowych rzeczy i przy tym świetnie się bawić. Dziękuję Fundacji WSPÓLNIE za organizację ciekawych zajęć dla naszych podopiecznych – komentuje Jarosław Stankiewicz, Dyrektor Domu Dziecka w Nagłowicach.  


 
Laboratorium Architektury to projekt realizowany przez WSPÓLNIE – Fundację Holcim od lutego br. Do tej pory Fundacja przeprowadziła już 26 warsztatów, w których wzięło udział 435dzieci w całej Polsce.  
 
- Poprzez „Laboratorium Architektury” chcemy rozwijać wrażliwość młodych ludzi na otaczający ich świat. Bardzo cieszy nas ogromne zainteresowanie projektem wśród placówek w całym kraju. Organizacja tak wielu warsztatów nie byłaby możliwa bez zaangażowania rodziców, nauczycieli i opiekunów – opowiada Agnieszka Rafalska z Fundacji WSPÓLNIE Holcim.  
 
WSPÓLNIE - Fundacja Holcim poprzez liczne programy edukacyjne realizuje cel promocji wiedzy na temat wpływu przestrzeni na jakość życia jej mieszkańców. Właśnie ruszyła inna inicjatywa Fundacji – projekt „Zakręceni w przestrzeni”. Jest to konkurs dla dzieci i młodzieży na zaprojektowanie zmian w swoim najbliższym otoczeniu. Najlepsze projekty otrzymają grant na ich realizację. Pozostałe nagrody to warsztaty architektoniczne, książki o architekturze oraz dla najmłodszych - zestawy Lego Architecture. Prace konkursowe można nadsyłać do 19 września.  
 
Holcim w Polsce od wielu lat wspiera aktywnie lokalne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, poprzez realizację licznych programów. Jedną z inicjatyw, mających na celu minimalizację wpływu na najbliższe otoczenie, są sesje dialogu społecznego. Są to spotkania z mieszkańcami okolic zakładów Holcim w Polsce, podczas których przedstawiciele firmy słuchają potrzeb mieszańców. Liczne lokalne inicjatywy realizowane przez Holcim w Polsce są odpowiedzią na zgłoszone podczas dialogów potrzeby. Holcim w Polsce poprzez tego typu spotkania chce budować dobre relacje z mieszkańcami w lokalizacjach, w których działa, oparte na szacunku i wzajemnym zrozumieniu.  
 
Więcej informacji na temat programu „Laboratorium Architektury” na stronie:  http://fundacjawspolnie.pl/campaigns/laboratorium-architektury/