Finał konkursu grantowego Wspólnie dla Regionu

 
final konkursu grantowego wspolnie dla regionu 4

WSPÓLNIE Fundacja Holcim ogłosiła listę Laureatów pierwszej edycji programu grantowego Wspólnie dla Regionu. Granty zostały wręczone w czasie uroczystej Gali.

Za nami czas trudnych wyborów i wielkich satysfakcji. Wybraliśmy 14 laureatów spośród 247 wniosków konkursowych z całej Polski. Otrzymali oni granty na realizację projektu w kwotach od 3000 do 15000 zł.

Wspólnie dla Regionu to program dla społeczności lokalnych w bliskim sąsiedztwie zakładów Holcim (dawniej Lafarge). Wierzymy, że pomagając w ten sposób, zachęcamy lokalne społeczności do działania na rzecz swojej społeczności i miejsca, w którym żyją.

Projekty były różne. Dotyczyły: zagospodarowania przestrzeni, profilaktyki zdrowia bezpieczeństwa i aktywnego stylu życia, a także ochrony środowiska i bioróżnorodności. Wszystkiego, co jest ważne dla ludzi.

final konkursu grantowego wspolnie dla regionu 2

Laureatami są szkoły, stowarzyszenia, a nawet społeczna tv internetowa.

Kiedy zapadły decyzje i wybraliśmy najlepszych, chcieliśmy ich uhonorować podczas gali 29 maja. Licznie przybyli Laureaci, przedstawiciele Fundacji oraz Holcim wysłuchali Xaviera Guesnu, Prezesa Holcim w Polsce, który podkreślił jak kluczowe dla Holcim jest budowanie partnerskich relacji ze społecznościami w miejscach, w których działa firma.

final konkursu grantowego wspolnie dla regionu 3

Spotkanie było okazją na zaprezentowanie efektów dotychczasowych działań fundacji oraz pokazania planów na przyszłość. Po części oficjalnej wystąpił gość specjalny Aleksander Doba — znany kajakarz, podróżnik, pierwszy człowiek, który przepłynął Atlantyk, korzystając jedynie z siły własnych rąk. W swoim fascynującym i pełnym energii wystąpieniu udowodnił, że warto dążyć do realizacji założonych celów. Pomaga w tym zapał i konsekwentne podejmowanie małych, codziennych wysiłków.

 

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim Laureatom i już czekamy na efekty.

Aby zobaczyć pełną listę laureatów, kliknij w grafikę:

laureaci final konkursu grantowego wspolnie dla regionu

 

Artykuły