Działamy WSPÓLNIE już 3 lata

 
 
info dzialamy 3 lata labiszyn

20 kwietnia br. minęły 3 lata działalności Wspólnie – Fundacji LafargeHolcim. Przez ten czas pomogliśmy 50 organizacjom, i zaangażowaliśmy do działania 200 wolontariuszy. Dzięki tym wysiłkom zrealizowaliśmy 60 projektów, z których skorzystało 70 tysięcy osób, w większości sąsiadów naszych zakładów. 3 lata to dobry moment na przypomnienie sobie, jakie mieliśmy założenia na początku naszej działalności, podsumowanie tego co zrealizowaliśmy i jakie mamy plany na przyszłość.

Od samego początku pracy Wspólnie – Fundacji LafargeHolcim jasny był dla nas cel - chcieliśmy wspierać społeczności z najbliższego sąsiedztwa zakładów Lafarge w Polsce. Naszą misją jest rozwijanie potencjału społecznego poprzez inspirowanie mieszkańców do podejmowania inicjatyw, które pomagają tworzyć lepsze warunki życia. Sposób w jaki działamy można streścić w trzech słowach: „Edukować, inspirować, zmieniać otoczenie”.

W realizacji tych założeń, pomaga nam nawiązywanie licznych partnerstw z organizacjami i instytucjami, które wspieramy i z którymi realizujemy wspólne projekty. Przykładem są choćby trzy edycje konkursu edukacyjnego dla szkół “Zakręceni w przestrzeni” organizowanego w ramach programu ECO - Miasto Ambasady Francji. Efektem działań jest 11 przyjaznych przestrzeni, które powstały w szkołach, dzięki zaangażowaniu i kreatywności uczniów m.in. z Małogoszcza, Człuchowa czy Poznania.

fundacja labiszyn 2

Od początku naszej działalności chcieliśmy zachęcać i angażować społeczności do działania, do zgłaszania oddolnych inicjatyw oraz ich wspólnej realizacji. Tak było w programie “Przygarnij przestrzeń”, w którym połączyliśmy siły społeczności lokalnych z młodymi architektami i projektantami w 8 miejscowościach w całej Polsce. W trakcie trwania programu przejechaliśmy tysiące kilometrów, a na spotkaniach, warsztatach i spacerach badawczych z mieszkańcami spędziliśmy ponad 100 godzin. Młodzi architekci zaprojektowali nowe przestrzenie użytkowe, 5 z tych wyjątkowych pomysłów zostało już zrealizowanych m.in. altana w Łabiszynie, salonik seniora w Sulikowie jak i przestrzeń rekreacyjna w Gliśnie.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych, nasze programy edukacyjne “Laboratorium architektury” i “Zielone lekcje” uwrażliwiły dzieci na otaczająca przestrzeń oraz dbanie o środowisko. Z zajęciami dotarliśmy do 18 miejscowości. To była nauka poprzez zabawę, dzięki której dzieci rozwijały kompetencje społeczne takie jak: praca zespołowa, osiąganie kompromisów czy kreatywność.

Cały czas słuchamy naszych interesariuszy i beneficjentów, aby jeszcze lepiej rozumieć i adresować ich potrzeby. Uczestniczyliśmy w organizowanych przez zakłady Lafarge sesjach dialogu społecznego z interesariuszami. Ich uczestnicy to w większości nasi partnerzy lub beneficjenci i ich głos jest dla nas bardzo ważny. Planując programy Fundacji wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom, rozszerzamy zakres projektów i inicjatyw, które wspieramy. Nasz nowo powstały program “Wspólnie dla regionu”wspiera projekty społeczności lokalnych w trzech obszarach tematycznych:

  • estetyczne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni wspólnej,
  • profilaktyka i promocja zdrowia, bezpieczeństwa i aktywnego stylu życia
  • ochrona środowiska i bioróżnorodność.

Nie możemy się już doczekać efektów tego konkursu grantowego oraz pozytywnych zmian, które wprowadzi w życie społeczności lokalnych.

fundacja wspolnie zdjecie 2

W kolejny rok działalności wchodzimy też z programem wolontariatu pracowniczego #LudzieLafrage, poprzez który zachęcamy pracowników Lafarge w całej Polsce do działań na rzecz innych oraz współpracy z mieszkańcami. Dzięki naszym wolontariuszom, a jest ich już ponad 200, dokonaliśmy wspaniałych rzeczy, takich jak remont hospicjum w Gliwicach, odnowienie sali gimnastycznej w szkole w Parlinie (gmina Dąbrowa) czy szatni dla klubu sportowego w Sulikowie. Wolontariusze zadbali także o środowisko realizując cykliczne akcje sadzenia drzew w Małogoszczu i na Kujawach oraz akcję sprzątania terenu i montaż huśtawek w Łabędziowie. Dzięki ich zaangażowaniu zrealizowaliśmy już 41 projektów w całej Polsce, a w planach jest wiele nowych ciekawych inicjatyw. W ciągu 3 lat nasi wolontariusze pomogli swoimi działaniami 42 tysiącom osób

 

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, partnerom oraz beneficjentom. Bez Waszego zaangażowania nie byłoby tych wszystkich pozytywnych zmian. Przed nami dużo pracy, wciąż jest dużo dobrego do zrobienia!

 

Artykuły powiązane

570 rezultat(y)

Hydromedia to uniwersalna wodoprzepuszczalna nawierzchnia, umożliwiająca bardzo szybkie odprowadzenie wody deszczowej do gruntu bądź systemów kanalizacji.

Wywiad z Adamem Pawlakiem Dyrektorem Handlowym Dystrybucji

Holcim Polska S.A. ogłasza połączenie swojego działu sprzedaży Holcim Dystrybucja z działem sprzedaży spółki zależnej Izolbet.

Dawna architektura potrafi zachwycać swoim pięknem, niepowtarzalnością oraz zaskakiwać zastosowanymi rozwiązaniami.

Posadzki cementowe TectorFloor to nowa seria produktów w ramach marki Tector, stworzona na potrzeby profesjonalnych wykonawców oraz zapewniająca wyjątkową łatwość i niezawodność przy w wykończeniach i pracach remontowych.

Poznaj nowe posadzki cementowe TectorFloor umożliwiające niezwykle prostą aplikację, doskonałe parametry końcowe oraz długotrwałą niezawodność wykończeń.

Poznaj TectorFloor - innowacyjną linię posadzek cementowych od Tector, dedykowaną profesjonalnym wykonawcom. Idealne rozwiązanie dla różnorodnych remontów i wykończeń. Produkty TectorFloor, dostosowane do różnych klas wytrzymałości, są kompatybilne z szeroką gamą okładzin, od płytek po drewno. Wybierz mieszankę odpowiadającą specyfikacjom Twojego projektu i ciesz się doskonałymi rezultatami każdego dnia.

iShare to zaawansowany system e-learningowy dla firm, który transformuje procesy szkoleniowe przez intuicyjny interfejs, interaktywne moduły i pełną integrację z systemem iContractor. Zapewnia monitorowanie postępów, generowanie certyfikatów i dostosowywanie szkoleń do bieżących potrzeb. Idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw dążących do efektywności i innowacyjności w szkoleniach.

W dzisiejszej erze cyfrowej, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę w transformacji biznesowej, przedsiębiorstwa coraz częściej sięgają po innowacyjne narzędzia cyfrowe, aby usprawnić swoje procesy operacyjne, zwiększyć efektywność i zapewnić bezpieczeństwo w miejscu pracy.

W erze wzrastającej roli społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju w biznesie ciągłe udoskonalanie procesów zakupowych i promowanie innowacji stało się kluczowe.

myTruck to innowacyjna aplikacja mobilna, która rewolucjonizuje sposób zarządzania dostawami w branży transportowej.

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dbałość o bezpieczeństwo na miejscu pracy to kluczowa kwestia dla firm i zakładów produkcyjnych.

W obecnych czasach, gdy technologia coraz głębiej wkracza w każdą sferę naszego życia, także branża budowlana przechodzi cyfrową transformację.

Holcim z dumą prezentuje Holcim Portal24 – naszą nowoczesną platformę elektroniczną, stworzoną, by jeszcze bardziej ułatwić i usprawnić kontakt z nami.

Holcim, lider w branży budowlanej, z dumą prezentuje swoją najnowszą inwestycję w technologię - inteligentną platformę oculavis.

Przemysł 4.0 to era, w której innowacje technologiczne odgrywają główną rolę w napędzaniu postępu i umożliwiają firmom całkowitą transformację ich procesów.

W dzisiejszym świecie, gdzie technologia rozwija się w zaskakująco szybkim tempie, firmy i instytucje coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, aby nie tylko usprawnić swoje działania, ale także wyróżnić się na tle konkurencji.

CRM to kluczowe narzędzie wspierające nasze strategiczne i operacyjne działania w zakresie zarządzania relacjami z klientami.