Holcim wybrał Najlepszą Pracę Dyplomową Roku w Konkursie CloudNine

 
 
konkurs cloudnine 2019

Rocznie aż 80 mln godzin pracy studentów jest nieefektywnie wykorzystanych, ponadto prace dyplomowe rzadko skupiają się na problemach i rozwiązaniach dla biznesu. Holcim (kiedyś Lafarge) chce to zmienić i dlatego został Partnerem Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową Roku w ramach konkursu CloudNine. Pierwsza edycja konkursu odbyła się 14 listopada br. podczas Warsaw Industry Week.

Warsaw Industry Week zostało zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Managerów Logistyki i Zakupów. To właśnie w czasie tego wydarzenia odbył się finał konkurs na Najlepszą Pracę Dyplomową Roku, którego partnerem był Holcim.

 

Holcim wspiera polskich studentów

Konkurs CloudNine Industry 4.0 & SCM Trends jest skierowany do studentów kierunków związanych z przemysłem, łańcuchem dostaw i pokrewnych. W tegorocznym konkursie studenci przygotowali pracę dyplomową, której tematykę określili partnerzy biznesowi. W przypadku Holcim był to zakres związany z łańcuchem dostaw, a w szczególności: planowanie, ślad węglowy (rozwiązania ograniczające emisję CO2), aplikacje i cyfrowe rozwiązania ułatwiające zarządzanie transportu specjalistyczny (w tym kolej) oraz jego zakup.

arut k zwyciezca najlepszej nagrody dyplomowej lafarge

W pierwszej edycji udział wzięli wybrani wcześniej studenci z 19 uczelni wyższych, a w kapitule rekomendującej prace do finału znaleźli się m.in. przedstawiciele Holcim: Leszek Szelerski, Dyrektor Łańcucha Dostaw; Anna Paliwoda, Kierownik ds. Planowania Produkcji i Sprzedaży Cement oraz Piotr Godlewski, Kierownik ds. Projektów i Rozwoju Systemów Łańcucha Dostaw.

Nasze audytorium głosowało w czasie w rzeczywistym na najlepszą pracę i zwycięzcą został Artur Kropop, który podczas wydarzenia zaprezentował pracę związaną z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw.

W Holcim chcemy być postrzegani jako innowacyjny i zaufany partner. Dlatego innowacji szukamy nie tylko na rynku komercyjnym, ale też w środowisku akademickim. Sponsorując konkurs na prace dyplomowe, mamy dostęp zarówno do najnowszych trendów biznesowych, jak i do środowiska naukowego. Studenci startujący w konkursie to potencjalni pracownicy i/lub klienci Holcim. Nasze wsparcie daje im możliwość łatwiejszego startu w życiu zawodowym. Jednocześnie ich praca dyplomowa, zamiast do szuflady ma szansę zostać wykorzystana w biznesie.

O konkursie CloudNine

Konkurs CloudNine to unikatowa platforma dla przedstawicieli biznesu, dająca możliwość poznania młodych talentów oraz ich odmiennego spojrzenia na strategiczne zagadnienia biznesowe, a także szansa pozyskania nowych, utalentowanych i zaangażowanych pracowników. Jego celem jest identyfikacja i eksponowanie wyjątkowych talentów oraz wsparcie ich startu na rynku zawodowym. CloudNine łączy wiedzę i umiejętności, których potrzebuje świat biznesu z wykształceniem i zdolnościami zdobytymi przez studentów na studiach.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów (PSML) – stowarzyszenie non-profit, współpracujące z uczelniami i biznesem, które prowadzi m.in. działania na rzecz rozwoju kompetencji i kadr. Jednym z członków Stowarzyszenia jest Leszek Szelerski, Dyrektor Łańcucha Dostaw Holcim w Polsce.

Partnerstwo Holcim w konkursie wspiera strategię działań Holcim i wpisuje się w filar Wizja i ludzie.

Artykuły