Jesteśmy Top Employer 2022!

 

 

Holcim (dawniej Lafarge) uzyskał tytuł Top Employer 2022 i jest w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Rozmowa z Ingą Chodorowską-Korpak, Dyrektor HR Holcim w Polsce.

 

Co ten tytuł dla Nas oznacza?

Ten tytuł to wyróżnienie i docenienie działań skierowanych do pracowników. To znak jakości, który podkreśla wysokie standardy pracy i szczególną dbałość o ludzi. Kolejny rok z rzędu jesteśmy dobrym miejscem pracy, co potwierdza fakt, że nasze wartości są naszą siłą i znajdują uznanie u naszych obecnych i potencjalnych pracowników.

 

 

lafarge top employer 1080x1080 1 1

 

 

Ostatni rok pokazał, jak wiele kwestii dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa jest istotnych w firmach. Jakie rozwiązania dla Pracowników zostały wdrożone w Holcim? Jak zostały one ocenione przez Pracowników?

Najlepszym dowodem na to, że nasi pracownicy pomimo pandemii czują się z roku na rok coraz lepiej w Holcim jest wzrost wyniku badania eNPS pracowników aż o 19,5 punktu względem poprzedniego badania. Najwyżej oceniana jest atmosfera w pracy i bezpośredni przełożeni. To pokazuje jak mocno nasi Pracownicy lubią ludzi, z którymi pracują, jak wysokie mają zaufanie do swoich kierowników i jak mocno wierzą w to co robią. Naszym zadaniem jako firmy jest wspieranie ich i dostarczanie rozwiązań, które najlepiej zadbają o ich potrzeby. Dlatego zarówno w Holcim jak i w całej grupie Holcim dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest wartością nadrzędną. Nie ustajemy w pracy nad tym obszarem, wsłuchujemy się w potrzeby naszych ludzi i dostarczamy niezbędnych rozwiązań. Służy temu wiele inicjatyw w zakresie zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego, jak np. “Zrzucamy Kilogramy”, “Urazy. Myśl przed a nie po” czy “Bezpieczne Lato”.

Regularnie dostarczamy wiarygodnych i potwierdzonych naukowo informacji na temat pandemii. Na bieżąco informujemy o sytuacji zarówno pandemicznej jak i biznesowej w naszych zakładach. Prowadzimy też akcję #szczepiesiębochcę umożliwiającą pracownikom szczepienia w zakładach pracy.

 

 

 

Jednym z kluczowych obszarów w każdej firmie jest rozwój i podnoszenie kompetencji.

To prawda. W Holcim rozwój i podnoszenie kompetencji jest fundamentalną i naturalną potrzebą wynikającą z realiów branży, w której działamy. Przekuwamy te aspiracje na ambitne cele w obszarach dekarbonizacji, strategii zrównoważonego rozwoju i digitalizacji. Koncentrujemy się także na projektach w zakresie marketingu, komunikacji, finansów oraz HR. Wiąże się to z ciągłą nauką, poszukiwaniem nowych rozwiązań i rozwijającymi nas zadaniami. Niedawno rozpoczęła się już V edycja naszych studiów podyplomowych “Discovery”, które realizujemy razem z Politechniką Warszawską. Prowadzimy program LIFE dla osób, które zarządzają pracownikami. Mamy także wewnętrzny program mentoringowy.

Nasi Pracownicy bardzo wysoko cenią powierzone im zadania. W badaniu kwestia: “Angażuję się w zadania i projekty, które rozwijają mnie zawodowo” miała średnią odpowiedzi aż 8 w 10-stopniowej skali. Cieszy również fakt, że zadania, które wykonują nie tylko są wyzwaniem, ale też cenioną wartością w drodze zawodowej naszych ludzi. Widzimy to również w codziennej pracy, w ogromnym zaangażowaniu każdego dnia oraz wprowadzanych rozwiązaniach, które plasują nas jako lidera innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych.

 

 

 

 

lafarge top employer 1080x1080 2 1

 

 

 

Image
2022-03-18_151350.jpg

 

 

Co dalej - jakie plany?

Już 20 stycznia rusza nasza wewnętrzna kampania związana z tytułem Top Employer 2022 “Holcim to firma zrównoważona i cieKAWA”. W podziękowaniu i jako wyraz uznania dla pracy każdego z pracowników zapraszamy wszystkich na kawę. Do zatrzymania się na chwilę i delektowania świetnie wykonaną pracą każdego dnia. Dobrze wiemy, że brakuje czasem oddechu, by docenić siebie i realizowane zadania. Chcemy, żeby moment otrzymania tytułu był okazją do docenienia swojej pracy, refleksji i do zwyczajnego, codziennego bycia razem.

Certyfikat to dopiero początek. Holcim nie tylko logo ma zielone. Nasza firma realizuje strategię zrównoważonego rozwoju zdefiniowaną w czterech filarach: klimat i energia, gospodarka obiegu zamkniętego, środowisko i społeczności. Łączymy działalność przemysłową z szacunkiem dla pracowników, naszych sąsiadów i środowiska naturalnego. Wprowadzamy innowacyjne produkty, mamy ambicje zostać liderem zrównoważonych rozwiązań budowlanych. Kierujemy także zielone inicjatywy do naszych pracowników. Top Employer to świetna okazja do dialogu z pracownikami o ich potrzebach i pomysłach w obszarze zrównoważonego rozwoju. Dlatego wprowadziliśmy dobrze znaną z dzieciństwa “Grę w zielone”, podczas której razem z pracownikami szukamy zielonych benefitów, które będą dla nich najcenniejsze a jednocześnie wpiszą się w naszą zieloną transformację.

Artykuły